אביחי מנדלבליט

היועמ"ש הודיע: ממחר אחליף את מ"מ פרקליט המדינה

נציגו של רה"מ נתניהו הבהיר בדיון בבג"ץ כי אין לו כוונה להתערב במינוי פרקליט מדינה ויועץ משפטי לממשלה. במכתבו הבהיר מנדלבליט כי הניהול וההנחייה המקצועיים והארגוניים יבוצעו בפועל בידי המשנים לפרקליט המדינה - כל אחד בתחום אחריותו
אמוץ שפירא
03 במאי 2020
13:45

לאחר שממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד סיים את כהונתו, היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט הודיע היום (ראשון) כי הוא ימלא את התפקיד בעצמו. "אשא באחריות הניהולית והמקצועית הכוללת לעבודת פרקליט המדינה", כתב מנדלבליט לחברי הנהלת פרקליטות המדינה. נציגו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר בדיון בבג"ץ, שדן בשידור חי בהרכב מורחב של 11 שופטים בעתירות שמבקשות לקבוע כי נתניהו לא יכול להרכיב ממשלה חדשה, כי אין לו כוונה להתערב במינוי פרקליט מדינה ויועץ משפטי לממשלה.

במכתבו הבהיר מנדלבליט כי הניהול וההנחייה המקצועיים והארגוניים יבוצעו בפועל בידי המשנים לפרקליט המדינה - כל אחד בתחום אחריותו. הכרעותים של המשנים יהיו מחייבות ובמקרים של מחלוקת, היועץ יהיה זה שיכריע. המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עורכת הדין נורית ליטמן, תרכז את ההיבטים הניהוליים השונים של "תקופת הקורונה".  

ביום שישי סיים דן אלדד את תפקידו כמ"מ פרקליט המדינה. אחרי החלטת בג"ץ ביום חמישי, הכהונה לא מוארכת ואלדד שב לתפקידו הקודם כמנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות. ההחלטה המקפיאה את הכהונה התקבלה בשלבים מתקדמים של הניסיונות למצוא מוצא לסיום הקרב בצמרת מערכת המשפט, כאשר אלדד היה אמור להודיע שהוא מבקש שכהונתו לא תוארך.