בית ספר ברנקו וייס בבית שמש
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

יו"ר ארגון המורים: חופשת ל"ג בעומר תתקיים כמתוכנן - "לא נתרום ימי עבודה"

רן ארז, הבטיח כי "לא יהיה מורה שלא יקבל את שכרו" ואמר שאי אפשר לדרוש ממורה שיש לו רקע של מחלות קשות להגיע לבית הספר • שר החינוך פרץ: "ביום שלישי נגיע לנוכחות של 95%"
מיכל רבינוביץ'
03 במאי 2020
19:30

יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, הבטיח הערב (ראשון) כי "לא יהיה מורה שלא יקבל את שכרו". ארז התייחס לחזרה ההדרגתית ללימודים ולקשיים של חלק מהמורים להגיע וללמד. "אי אפשר לדרוש ממורה שיש לו רקע של מחלות קשות להגיע לבית הספר", הבהיר בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11. יו"ר הארגון הבהיר כי חופשת ל"ג בעומר תתקיים כמתוכנן: "עבדנו מהבית מההתחלה ואין שום סיבה שנתרום ימי עבודה נוספים". 

לפי נתונים רשמיים של משרד החינוך, כ-60% מהתלמידים נכחו היום בבתי הספר שנפתחו בכ-80% מהרשויות המקומיות שהחליטו לפתוח את יום הלימודים על פי ההנחיות של משרד החינוך. שר החינוך רפי פרץ הבהיר כי ההגעה לא הייתה בגדר חובה על מנת לתת לרשויות זמן היערכות. "התמונה של מחר הולכת להיות הרבה יותר גבוהה. ביום שלישי נגיע לנוכחות של 95% ונצליח במהלך", אמר בריאיון למיכל רבינוביץ'.

על רקע החזרה ההדרגתית של התלמידים לבתי הספר, אמש פורסמו בחדשות השבת נתונים חדשים על השלכות פתיחת מערכת החינוך בישראל. מדוח פנימי שהוצג למטה לביטחון הלאומי עולה כי פתיחת המערכת עלולה להרחיב את היקף ההדבקה בנגיף קורונה בכ-20% בתוך חודש

מהדוח עלה כי ניתן להקטין את ההדבקה על ידי פתיחת כיתות נמוכות בלבד. פתיחת תיכונים וחטיבות ביניים מרחיבה את ההדבקה בכ-10%, ואילו לפתיחת הגנים השפעה נמוכה הרבה יותר על שיעורי ההדבקה.