ניידת משטרה
צילום: פלאש 90

לעיני שוטרים: עו"סית הותקפה כשהגיעה להוציא ילדים מביתם

עובדת סוציאלית הותקפה לנגד עיניהם של שוטרים שליוו אותה בזמן הוצאתם של ילדים מביתם בצו חרום של בית משפט - התוקפת נעצרה רק חמישה ימים אחרי האירוע • המשטרה: "מדובר בסיטואציה טעונה רגשית"
איתי שיקמן
04 במאי 2020
08:59

עובדת סוציאלית הותקפה בברוטליות בשבוע שעבר, בזמן שהגיעה מלווה בשוטרים לדירה בבת ים כדי להוציא ילדים בני חצי שנה ושש מבית סבתם בת ה-42. בזמן שהשוטרים נכנסו לבית כדי לחלץ את הילדים שהוחבאו על ידי בני המשפחה, תקפה החשודה את העובדת, הטיחה אותה ברצפה, בעטה בה וסטרה לה.

השוטרים חזרו למקום בו היו השתיים אחרי האירוע, אך למרות העובדה שהעובדת נזקקה לטיפול רפואי, השוטרים לא עצרו את החשודה בתקיפה בו בזמן. רק לאחר חמישה ימים, ביום שבת האחרון, נעצרה האישה, אחרי ניסיונות חוזרים ונשנים להביאה לחקירה. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרה של החשודה ביממה ושלח אותה לבדיקה פסיכיאטרית.

ממשטרת ישראל נמסר: "השוטרים הגיעו למקום לסיוע לעובדי רווחה בביצוע צו חירום של בית המשפט המורה על העברת ילדים קטנים ממשפחתם למעון מוגן. בניגוד מוחלט לנטען, כשהתלהטו הרוחות והסבתא של הילדים החלה לאיים ולתקוף את עובדות הרווחה, השוטרים פעלו מיד בנחישות תוך שימוש בכוח להפסיק את התקיפה ולהרחיקה.

"נוכח העובדה שמדובר בפעילות אכיפה מורכבת המייצרת סיטואציה טעונה רגשית, ומצבה הרגשי הקשה של האשה באותם הרגעים, החליטו השוטרים להפסיק את ביצוע העבירה, להרגיע את הרוחות, להשלים את פעילות האכיפה, ובשלב מאוחר יותר לפעול לחקירה ומיצוי הדין עם החשודה בתקיפה. החשודה נעצרה לחקירה שעודנה מתנהלת בימים אלו, מעצרה הוארך בבימ״ש ובכוונת המשטרה לפעול למצות עמה את הדין".