-

שלושה עצורים ושלושה מעוכבים בחשד לתכנון פגיעה בסוהרים

על פי החשד, המעורבים תכננו לפגוע בסוהרים המשרתים בשירות בתי הסוהר ובמתקני שב"ס. היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובין-לאומית פתחה בחקירה
רועי ינובסקי
04 במאי 2020
14:13

שלושה חשודים נעצרו ושלושה נוספים עוכבו היום (ראשון) לחקירה בחשד לתכנון פגיעה בסוהרים באמצעות חומרי נפץ. על פי החשד, המעורבים תכננו לפגוע באמצעות אמל"ח בסוהרים המשרתים בשירות בתי הסוהר ובמתקני שב"ס. היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 פתחה בחקירה גלויה.

החקירה מתנהלת על ידי משטרת ישראל בסיוע שירות בתי הסוהר ובליווי פרקליטות מחוז מרכז.  מדוברות המשטרה נמסר: "במסגרת הלחימה של משטרת ישראל נגד הפשיעה החמורה, בפעילות הפלילית בארץ ונוכח ראיות, הועלו חשדות לביצוע עבירה לכאורה של כוונה לפגוע בחומר נפיץ תוך ניסיונות לפגוע באמצעות פריטי אמל״ח בסוהרים המשרתים בשירות בתי הסוהר ובמתקני שב"ס.

"בחודשים האחרונים אנו עדים למספר אירועים בהם נעשו ניסיונות לפגוע בסוהרים ובמתקני שב"ס. במשטרה מדגישים כי לא נאפשר ולא נשלים עם ניסיונות לפגוע בלובשי מדים ואנשי כוחות הביטחון המבצעים את תפקידם במסירות למען אזרחי ישראל. אנו מחוייבים לפעול לחקירת המקרים החמורים שהתרחשו לאחרונה וכוונו נגד אנשי שב״ס, באמצעות כל הכלים והאמצעים העומדים לרשותנו, על מנת למצות את הדין עם אותם פורעי חוק אלימים". עוד נמסר כי צפויים מעצרים נוספים. הדיונים יערכו בבית משפט השלום בראשון לציון.