ארכיון

הפרקליטות תערער על החלטה לאשר למורשע בהחזקת חומר פדופילי לשמש ראש שירותי בריאות התלמיד בצפון

הקריאה בעקבות מתן היתר בית הדין לעבודה להעסקת ד"ר אברהם ברקאי. הנהגת ההורים הארצית: "אין להעלות על הדעת לאפשר לעבריין מין שהורשע בהחזקת 200 אלף תכנים פורנוגרפיים של קטינים לבקר במוסדות חינוך". שר החינוך: אדם מורשע בעבירות מין לא יכנס בשערי אף מוסד חינוכי
ורד פלמן וחן ביאר
06 במאי 2020
12:14

הפרקליטות תערער על פסק דינו של בית הדין לעבודה בנצרת הקובע כי הרופא אברהם ברקאי, שהורשע בהחזקת חומר פדופילי, יוכל לשמש ראש שירותי בריאות התלמיד במחוז הצפון. כמו כן תבקש הפרקליטות לעכב את ביצוע פסק הדין. הערעור יוגש לבקשת נציב המדינה דניאל הרשקוביץ. שר החינוך רפי פרץ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אדם מורשע בעבירות מין לא יכנס בשערי אף מוסד חינוכי".

לפני תשע שנים הרשיע בית משפט השלום בחיפה את דוקטור ברקאי, רופא ילדים, בהחזקת חומרים פדופיליים במחשבו. הוטל עליו עונש של עבודות שירות ורישיון העבודה שלו הושעה לשנתיים. בפסק הדין שפורסם אתמול, קבע בית הדין לעבודה בנצרת כי החלטתו של נציב המדינה לפסול את המינוי אינה סבירה. לדבריו, לא הוענק משקל ראוי לחלק מהשיקולים: משך הזמן שחלף מביצוע העבירה, העובדה שברקאי לא עבר מאז עבירות נוספות וחיוניותו למשרה - בשל העובדה שחוץ ממנו התמודד למשרה מועמד אחד בלבד.

"לשלול גישה לפרטים אישיים של תלמידים"

במסגרת התפקיד יידרש ד"ר ברקאי לבצע גם סיורים בבתי ספר. הנהגת ההורים הארצית אומרת כי מינויו של ברקאי הזוי ומסוכן ודורשת ממשרד הבריאות לבטלו לאלתר. עוד הוסיפו בהנהגת ההורים כי האיש הורשע בהחזקת 200 אלף תכנים פורנוגרפיים של קטינים ואין להעלות על הדעת לאפשר לעבריין מורשע לבקר במוסדות חינוך ולסכן ילדים. "הנהגת ההורים מבהירה כי תפעל בכל הכלים החוקיים למנוע את כניסתו של ד"ר ברקאי לבתי ספר ולשלול ממנו גישה לפרטים האישיים של תלמידים", ציינו.

הקריאות מתווספות לדברים שכתב מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בדוח שפרסם משרדו בתחילת השבוע, ולפיו במשרד הבריאות ובמשרד החינוך אין מעקב מספק אחר בעלי תפקידים שהורשעו בעבירות מין או שהיו חשודים בכך.

בדוח נמצא כי מורים שחשודים בעבירות מין לא מפוטרים למרות שמשרד החינוך יכול לעשות כן, והם חוזרים ללמד. עוד מצא המבקר שמשרד הבריאות לא אוסף מידע על רופאים או אנשי צוות שהורשעו בעבירות מין וכך הם יכולים לעבור ממקום עבודה אחד למשנהו.