אצטדיון סמי עופר

ליגת העל בכדורגל תשוב לפעילות ללא קהל ב-30 במאי

השחקנים ישהו בבידוד ביתי וייצאו לאימונים בלבד. נמשכים המגעים על פיצוי למועדונים
ליאן וילדאו
06 במאי 2020
14:36
עודכן ב 19:18

ליגת העל מתחדשת: על פי המתווה שגובש בין הגורמים המעורבים בנושא ליגת הכדורגל הבכירה בישראל תשוב לפעילות ב-30.5 ותשוחק ללא קהל. השחקנים ישהו עד אז בבידוד ביתי וייצאו לאימונים בלבד שיהיו במגע מלא. אם יימצא שחקן שנדבק בקורונה, כל הקבוצה תיכנס לבידוד. במקביל נמשכים המגעים מול משרד האוצר על הפיצוי שאותו יקבלו הקבוצות. משחקי הליגה הלאומית יחודשו ב-1 ביוני. 

ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות התייחס לנושא ואמר: "אני מודה לכל מי שסייע עזר והצליח להביא את הבשורה הכל כך חשובה לציבור אוהדי הכדורגל. מחר אביא את המתווה לאישור דירקטוריון מנהלת הליגות".

כמו כן, איגוד הכדורסל וארגון השחקנים החליטו לקיים ליגת קיץ לגברים ונשים אם ליגת העל לגברים לא תחודש. אחת מקבוצות הגברים תהיה נבחרת העתודה. מטרת הליגה היא לאפשר לשחקניות והשחקנים חזרה לפעילות והכנה לעונה הבאה. התוכנית תצא לפועל מיד כשמשרד הבריאות יאשר אימונים מלאים עם מגע. 

עד כה היו חילוקי דעות משמעותיים בין מנהלת הכדורגל ומשרד הספורט לבין משרד הבריאות, בעיקר בנוגע לקיום אימונים מלאים ולמשך זמן הבידוד הנדרש. בכירי המנהלת אמרו לכאן חדשות כי הם צופים שההחלטה סופית – לחיוב או לשלילה – ככל הנראה תתקבל היום. 

בתוך כך, אף שבמנהלות הכדורגל והכדורסל דנים עם משרדי הבריאות והתרבות והספורט במתווי חזרה, ממכתב של חברת היכלי הספורט בתל אביב, עולה שלא התקיימו התייעצויות ותיאומים איתם בנוגע לאפשרויוות החזרה. הנהלת חברת היכלי הספורט - שאחראית על אצטדיון בלומפילד, היכל יד אליהו והיכל הדרייב אין - פנתה במכתב למנכ"לי משרד התרבות והספורט והבריאות לקבוע סדרה של מפגשים לדיון באפשרויות של פעילות תחת מגבלות הקורונה.  

במכתב צויין כי "ההכנות הן מורכבות ודורשות תכנון, הכנה והשקעות מוקדמות, שאם לא יבוצעו כעת - הרי שברגע שניתן יהיה לשרוק את שריקת הפתיחה, יידרש לנו זמן נוסף ויקר מאוד כדי להתכונן". מבדיקת כאן חדשות עולה כי גם באיצטדיונים אחרים טרם קיבלו הנחיות או מתווה מסוים, לוגסטי או מימוני, לדרישות החזרה לפעילות.