מנדלבליט ואלדד

מנדלבליט לאלדד: אין בעיה שתלך למבקר לבדוק כל דבר

אחרי שהודיע כי ימשוך ידיו מעיסוק בתיק מנדלבליט במסגרת פרשת הרפז, מ"מ פרקליט המדינה היוצא קיבל מהיועמ"ש מכתב: "לא ברור מה הטענות שרצית להעלות"
תמר אלמוג
06 במאי 2020
20:05

הקרב בצמרת הפרקליטות | היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שיגר הערב (רביעי) מכתב לממלא פרקליט המדינה דן אלדד היוצא ובו כתב לו: "איני רואה כל קושי בכך שתציג למבקר המדינה כל נושא שאתה סבור שראוי שיבדוק, למרות סיום תפקידך כממלא מקום פרקליט מדינה ולמרות שלא ברור מה הטענות שרצית להעלות".

אמש פורסם בכאן חדשות כי אלדד אמר למבקר המדינה שהוא מושך את ידיו מהטיפול בנושא סגירת תיק מנדלבליט במסגרת פרשת הרפז. אלדד כתב למבקר, מתניהו אנגלמן, כי עם סיום התפקיד ישנם קשיים פרקטים, ארגוניים ומשפטיים שמגבילים אותו בעיסוק בנושא. לדבריו, ראוי להמתין למינוי פרקליט המדינה שהוא הגורם המתאים לעסוק בנושא.

אתמול הודיע אלדד למבקר המדינה שלא יעסוק בסוגיית סגירת תיק מנדלבליט בפרשת הרפז. על כן הוא מבטל את פגישתו עם המבקר מתניהו אנגלמן. אלדד כתב לאנגלמן כי עם סיום התפקיד ישנם קשיים פרקטים, ארגוניים ומשפטיים שמגבילים אותו בעיסוק בנושא. לדבריו, ראוי להמתין למינוי פרקליט המדינה שהוא הגורם המתאים לעסוק בנושא.

המאבק בין אלדד למנדלבליט נמשך לאחר שביום ראשון הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי יחליף את אלדד בתפקידו עם סיום כהונתו. ביום שישי סיים דן אלדד את תפקידו כמ"מ פרקליט המדינה. אחרי החלטת בג"ץ ביום חמישי, הכהונה לא מוארכת ואלדד שב לתפקידו הקודם כמנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות. ההחלטה המקפיאה את הכהונה התקבלה בשלבים מתקדמים של הניסיונות למצוא מוצא לסיום הקרב בצמרת מערכת המשפט, כאשר אלדד היה אמור להודיע שהוא מבקש שכהונתו לא תוארך.