טיסת אאגאן היוונית
צילום: משה שי, פלאש 90

ביטול מושבים והצהרת בריאות לכל נוסע: יוזמת חידוש הטיסות בין ישראל, יוון וקפריסין

היוזמה מקודמת לתחילת חודש יולי. שרי התיירות של יוון וקפריסין אמרו לכאן חדשות כי "הנושא של שיתוף פעולה בין שלוש המדינות ליצירת מרחב טיסות ותיירות בצל הקורונה, נמצא בשלבים הראשונים", אך הם מקווים כי עד הקיץ יהיה ניתן ליישם את ההנחיות ולחדש את הטיסות
שרון עידן ועמיחי שטיין
06 במאי 2020
21:46

היוזמה לחידוש הטיסות בין ישראל, יוון וקפריסין מקודמת לתחילת חודש יולי, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. כדי להוציא את התוכנית לפועל, חברות התעופה הישראליות צפויות להפעיל טיסות במטוסים רחבי גוף, שלרוב מופעלים לטיסות ארוכותלצפון אמריקה, תוך ביטול מושבי האמצע במטוס, וכל נוסע יידרש להציג הצהרת בריאות חתומה.


עקב הסכם השמיים הפתוחים, כמעט שלא תהיה שום הגבלה עם מספר הטיסות ליעדים השונים ביוון וקפריסין, בהם: אתונה, סלוניקי, כרתים, רודוס, קורפו, לרנקה ופאפוס. מדובר על 25 טיסות ביום.

שרי התיירות של יוון וקפריסין אמרו היום בריאיון לכאן חדשות כי "הנושא של שיתוף פעולה בין שלוש המדינות ליצירת מרחב טיסות ותיירות בצל הקורונה, נמצא בשלבים הראשונים". עם זאת, הם מקווים כי עד הקיץ יהיה ניתן ליישם את ההנחיות ולחדש את הטיסות.

צוותים מטעם המדינות עוברים בימים אלה על הקריטריונים והפרטים של היוזמה, כך דווח היום בחדשות הערב. בין היתר נשקלת האפשרות להוציא פיילוט טיסה של קבוצות, שיעברו את כל ההליכים - מהבדיקות שלפני, הטיסות ועד לשהות עצמה במדינה אליה יטוסו. בנוגע לבדיקות שלפני בטיסה - עדיין לא ברור אם מדובר יהיה בבדיקת קורונה מלאה או באישור רופא ובדיקת חום בלבד.