מלון הרלינגטון באשקלון
צילום: דוברות המשטרה

קטטות ואיומים: מה קורה במלון קורונה באשקלון?

פרסום ראשון: 9 צעירים מחורה פצעו חולה במלון הרלינגטון - וסולקו. הצעירים אף איימו על חלק מאורחי המלון
איציק זוארץ
08 במאי 2020
15:46

קטטה אלימה פרצה במלון הרלינגטון באשקלון, שבו שוהים כ-320 חולי קורונה, בליל רביעי - כך פורסם לראשונה היום (שישי) בכאן חדשות. 9 צעירים מהיישוב חורה שבדרום ששהו במלון, תקפו חולה - שנפצע בפניו ונזקק לפינוי באמבולנס לבית החולים ברזילי בעיר. קבוצת הצעירים אף איימה על חלק מהחולים ששהו במקום. 

הבוקר החליט פיקוד העורף בהתייעצות עם המשטרה, משרד הבריאות וגורמים במועצת חורה, לסלק את הצעירים לבידוד ביישובם. הקטטה האלימה החלה לאחר מסיבה שהתקיימה במלון, שבה השתכרו כמה מהחוגגים.

מאז הקטטה מספרים חולים במלון על תחושת פחד וחשש, עוד טענו שהמצב ״נפיץ״. בעקבות האירועים, כמה משפחות השוהות במקום דרשו העברה מיידית למקום חלופי, משטרת אשקלון הוזעקה לאחר האירוע, אך האורחים חוששים להגיש תלונה.

דובר צה"ל הגיב לאירוע: "לאור המקרה, ולאחר התייעצות של פיקוד העורף עם משטרת ישראל, משרד הבריאות וגורמים בכירים מהקהילה בחורה, הוחלט על העברת תשעה אורחים א-סימפטומים להמשך בידוד בקהילה. פיקוד העורף ימשיך לפעול כדי להבטיח את בריאותם וביטחונם של אורחי המלון". 

השבוע פורסם כי משרד הבריאות דורש לחדש את הסגר על חורה. היישוב הבדורי מהווה את הריכוז הגדול ביותר של נדבקים באזור הדרום, עם 120 חולים מאובחנים בקורונה. לדברי ראש המועצה אל עטאוונה, הסגר הוסר מעל היישוב במודע ולאחר בקשות שלו ונוכח העברתם של רוב החולים ביישוב למלוניות בימים האחרונים.