תחבורה ציבורית בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר סמוטריץ' על חזרת התחבורה הציבורית: "המגבלה תישאר איתנו זמן רב"

שר התחבורה הסביר על תהליך החזרה ההדרגתית לשגרה. "כל הרציונל של פתיחת המשק מבוסס על הקפדה על ריחוק חברתי, ובאוטובוס צפוף פשוט אי אפשר לעשות את זה", כתב סמוטריץ'
מערכת כאן חדשות
08 במאי 2020
16:39

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', פנה היום (שישי) לציבור באמצעות חשבון הפייסבוק שלו והסביר על תהליך החזרה ההדרגתית לשגרה של התחבורה הציבורית. "כל הרציונל של פתיחת המשק מבוסס על הקפדה על ריחוק חברתי, ובאוטובוס צפוף פשוט אי אפשר לעשות את זה. לכן, נקודת המוצא שלנו היא שהמגבלה הזו תישאר איתנו עוד זמן רב", כתב השר וציין את ההנחיות ואת המשמעויות שלהן.

סמוטריץ' הבהיר כי משרד הבריאות הורה שלא לאפשר העלאה של יותר מ-20 נוסעים בכל אוטובוס - כשליש מהקיבולת בשגרה. השר הסביר כי הדבר מאלץ את החברות להוציא שלושה אוטובוסים במקום אחד, והדבר איננו אפשרי, שכן צי האוטובוסים ומספר הנהגים מוגבלים. השר ציין  גם כי הביקוש לתחבורה ציבורית עומד על כ-30% ממה שהיה לפני משבר קורונה.

בהמשך כתב השר מה עושה משרדו כדי "למקסם את המשאב הקיים המוגבל ולתת את השירות הכי טוב". "למרות הביקוש הנמוך, החזרנו לעבודה מאה אחוז מצי האוטובוסים כבר ביום שלישי. אנחנו מנסים לטייב את הרשת והקווים ולהתאים אותם לביקושים הקיימים - לשנות קווים ומסלולים, לבטל קווים שיש להם ביקוש נמוך או להוריד את התדירות שלהם כדי לפנות אוטובוסים לתגבור קווים עמוסים. 

"קבענו פרמטרים מאוד ברורים לתיעדוף הקווים, כנגזרת גם של הביקושים וגם של היעדים. אנחנו מאחדים קווים שעושים מסלולים דומים. אנחנו נותנים תיעדוף לקווי תעסוקה, שירותים חיוניים וכ'ו, ופחות לקווים שבשגרה מאפשרים לנו לנסוע להורים ולחברים.

"אנחנו מנסים להגיע לסיכום עם משרד האוצר על תוספת של אוטובוסים מחברות ההיסעים. אנחנו מקווים בימים הקרובים להעביר לא מעט קווים לשיטה של מסלול חכם בהזמנה מראש ביישומון במקום מסלול קבוע. בדרך הזו נעלה את הקיבולת בקווים יחסית ריקים ונפנה אוטובוסים לתגבור קווים עמוסים. 

"אנחנו בשיח מול משרד הביטחון והאוצר כדי שצה"ל יסדר לחיילים היסעים מסודרים מהבסיסים הביתה ולא ישלח אותם לבזבז את הזמן המועט שיש להם בחופשת סוף השבוע בלהמתין שעות לתחבורה הציבורית. זה נכון יותר בריאותית ללוחמים וזה יוריד מאוד את העומסים בתחבורה הציבורית".