ליאת בן ארי

לקראת משפט נתניהו: צוות הפרקליטות יורחב

השבוע התקיימה ישיבת היערכות ראשונה בפרקליטות אצל היועץ המשפטי לממשלה. מנדלבליט שוקל שלא להתנגד לשידור חי של תחילת המשפט • בשבוע הבא תתכנס ועדת ההיתרים על מנת לדון בבקשתו למימון הוצאותיו המשפטיות
תמר אלמוג
08 במאי 2020
21:44

לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוחלט על הרחבת הצוות בפרקליטות. כך פורסם הערב (שישי) לראשונה בתוכנית "השבוע" בכאן 11. אל צוות הפרקליטים יצטרפו עורכי דין נוספים, שיוכלו לתת גיבוי ומענה אם יעלו סוגיות נוספות או תהיינה התקלות, בזמן שהצוות המוביל מייצג בבית המשפט.


את הצוות תוביל המשנה לפרקליט המדינה, עורכת הדין ליאת בן ארי. בתיקים 1000 ו-2000 יצטרפו אליה עורכי הדין יוני תדמור ואלון גינדין ובתיק 4000 תצטרף יהודית תירוש. השבוע התקיימה ישיבת היערכות ראשונה בפרקליטות אצל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. בתוכנית דווח כי היועץ שוקל שלא להתנגד לשידור חי של תחילת המשפט.

גם בצד של ראש הממשלה מקבלים החלטות בנוגע לצוות ההגנה במשפט. בשבוע הבא תתכנס ועדת ההיתרים על מנת לדון בבקשתו למימון הוצאותיו המשפטיות. ראש הממשלה יהיה חייב להיות נוכח בדיון שבו יוקרא כתב האישום. נתניהו מואשם בשוחד בתיק 4,000, ובמרמה והפרת אמונים בתיקים 1,000 ו-2,000. בראש הרכב שלושת השופטים שינהלו את משפטו של ראש הממשלה תעמוד השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, ולצידה יהיו השופטים משה בר-עם ועודד שחם.