שייח' מוחמד חוסיין, ארכיון
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

המופתי של ירושלים: אסור למהר לפתוח את מסגד אל-אקצא

שייח' מוחמד חוסיין אמר כי אי אפשר לפתוח את המסגדים ולעשות סינון בכניסה. "אם שערי המסגדים נפתחים חייבים להתיר לכולם להיכנס", אמר. השייח' נמנה על בכירי הווקף שמובילים את הקו הניצי נגד סגירת הר הבית
סולימאן מסוודה
09 במאי 2020
14:50

המופתי של ירושלים, שייח' מוחמד חוסיין, אמר אתמול (שישי) כי אסור למהר ולפתוח את מסגד אל-אקצא למתפללים. שייח' חוסיין נמנה על בכירי הווקף שמובילים את הקו הניצי נגד סגירת הר הבית במסגרת המאבק נגד התפשטות נגיף קורונה.

"אמנם השווקים והחנויות נפתחו, אולם הם מחוייבים לשמור על מספר מוגבל של אנשים. בנוגע למסגדים, העניין שונה לחלוטין", אמר השייח' לכלי תקשורת מקומי לאחר תפילת יום השישי. לדבריו "אי אפשר לפתוח את המסגדים ולעשות סלקציה בכניסה, אם שערי המסגדים נפתחים - חייבים להתיר לכולם להיכנס". חוסיין הוסיף כי הפחד נובע מכך שאם ייפתח מסגד אל-אקצא ויגיע חולה אחד בנגיף, הוא יתפשט למאות ולאלפי המתפללים. "מה שיביא לקטסטרופה בלתי נשלטת", אמר.

הר הבית נסגר למתפללים לפני 48 ימים בהוראת הווקף מחשש להתפשטות הנגיף ובעקבות לחץ שהפעילה ישראל. הווקף הסכים לסגירת הר הבית לאחר שסוכם מול ישראל שגם מבקרים יהודים לא ייכנסו לשטחו. פעילים יהודים הגישו עתירה לבג"ץ נגד המדינה כדי לחשוף את ההסכם בין ישראל לוואקף. בית המשפט העליון הורה למדינה ולווקף לחשוף את ההסכם עד השבוע הבא.