אולם דיונים בביהמ"ש המחוזי בי-ם
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לקראת פתיחת משפטו של רה"מ: מערכת כאן חדשות פנתה לביהמ"ש בבקשה לאפשר את שידור הדיון

בבקשה שהוגשה לביהמ"ש המחוזי בירושלים לקראת סוף השבוע שעבר נכתב: "יש צורך שהציבור יוכל להתרשם מהדברים במלואם, מהטון שבו נאמרו ומההקשר"
תמר אלמוג
10 במאי 2020
10:31

לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה בעוד שבועיים, מערכת כאן חדשות פנתה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לאפשר את שידור הדיון. בבקשה שהוגשה לקראת סוף השבוע שעבר, נכתב כי "יש צורך שהציבור יוכל להתרשם מהדברים במלואם, מהטון שבו נאמרו ומההקשר. חיוניות וחשיבות הדבר הומחשה עם תחילת השידורים מבית המשפט העליון". 

לעניין זה צוטטו דברי נשיאת העליון בהחלטה לאפשר את פרויקט השידורים: "הוא רותם את הקדמה הטכנולוגית להגשמת עקרון פומביות הדיון וכי לשידור החי משנה חשיבות בימי מגפת קורונה, נוכח המגבלות הקיימות על התקהלות בעת הזו".

במהדורת "השבוע" בכאן 11 פורסם כי היועץ המשפטי לממשלה שוקל להסכים לבקשות לשידור החי. כרגע בתיק, בקשה שהגיש העיתון גלובס בשבוע שעבר וכאמור בקשת כאן חדשות - תאגיד השידור הישראלי.

בשבוע שעבר, פורסם לראשונה בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה, הוחלט על הרחבת הצוות בפרקליטות. אל צוות הפרקליטים יצטרפו עורכי דין נוספים, שיוכלו לתת גיבוי ומענה אם יעלו סוגיות נוספות או תהיינה התקלות, בזמן שהצוות המוביל מייצג בבית המשפט.


את הצוות תוביל המשנה לפרקליט המדינה, עורכת הדין ליאת בן ארי. בתיקים 1000 ו-2000 יצטרפו אליה עורכי הדין יוני תדמור ואלון גינדין ובתיק 4000 תצטרף יהודית תירוש. ישיבת היערכות ראשונה בפרקליטות התקיימה בשבוע שעבר אצל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. בתוכנית דווח כי היועץ שוקל שלא להתנגד לשידור חי של תחילת המשפט.

בחודש מארס, דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את בקשתו של ראש הממשלה לדחיית פתיחת משפטו.  בנימוק שכתבה השופטת רבקה פרידמן-פלדמן נכתב כי "תשובת הנאשמים לאישומים לא מתבקשת בשלב זה. לפיכך אין בנימוקים שהוגשו כדי להצדיק את דחיית הדיון."