ד"ר ברקאי

ביה"ד לעבודה מעכב את מינוי הרופא שהורשע בהחזקת חומרי פדופיליה למפקח על בריאות תלמידים

ערעור הפרקליטות התקבל, ומינויו של ד"ר אברהם ברקאי מוקפא לעד להחלטה אחרת בעניינו
אורלי אלקלעי
10 במאי 2020
13:03

בית הדין האזורי לעבודה בנצרת נענה היום (ראשון) לבקשת הפרקליטות ועיכב את פסק הדין בעניין מינויו של ד"ר אברהם ברקאי לאחראי על שירותי בריאות התלמיד במחוז הצפון עד למתן החלטה אחרת. ברקאי הורשע ב-2011 בהחזקת חומרי פדופיליה ופרסומם. בפרקליטות צפויה לערער על המינוי לבית הדין הארצי לעבודה. 

על פי פסק הדין, עליו מערערת הפרקליטות, קיבל בית הדין האזורי את תביעת ד"ר ברקאי והורה על ביטול החלטת נציב שירות המדינה לבטל את החלטת ועדת הבוחנים למנות את ברקאי למשרת הרופא האחראי על שירותי בריאות התלמיד במחוז הצפון במשרד הבריאות.

שר החינוך רפי פרץ בירך על ההחלטה לעכב את מינויו של ברקאי: "מורשע בעבירות מין לא ייכנס בכותלי בית הספר. החלטה נכונה וללא עוררין של בית הדין לעבודה, אמשיך לפעול בנחרצות שכך יהיה גם בהמשך".

על פי הבקשה שהוגשה בשבוע בידי עורכת הדין ליטל סדובסקי מהפרקליטות, החלטת הנציב שבבסיס פסק הדין, ניתנה לאחר שהנציב שקל את הזיקה שבין העבירות בהן הורשע ברקאי, ריבוי עבירות פרסום תועבה והחזקת פרסומי תועבה של קטינים, למול מאפייני התפקיד, שיקולי חופש העיסוק, שיקולי שיקום ושיקולי האינטרס הציבורי ומידת הפגיעה באמון הציבור במערכת. לעמדת המדינה, בפסק הדין נפלו טעויות משפטיות מהותיות המצדיקות התערבות ערכאת הערעור.