פעילות של הצופים

משרד החינוך נערך להחזרת החינוך הבלתי-פורמלי מוקדם מהמתוכנן

במשרד לוחצים על משרד הבריאות לאשר את הקדמת חזרת תנועות הנוער לפעילות - שתתקיים במרחב הציבורי. הבעיה: הקבוצות אליהן יחולקו החניכים שונות מאלה שבבית ספרם
לירן כוג'הינוף
11 במאי 2020
07:21

במשרד החינוך נערכים לחזרת הפעילות בתנועות הנוער כבר בשבוע הבא, כך פורסם הבוקר (שני) בכאן רשת ב. החניכים ישובו לתנועותיהם בקבוצות של עד 15 בכל אחת, ויחויבו לעטות מסכות ולשמור מרחק. הפעולות יתקיימו במרחב הציבורי.

על הנייר, לפי תוכנית הממשלה, החינוך הבלתי-פורמלי צפוי לחזור לפעילות רק ב-14 ביוני. עם זאת במשרד החינוך מבצעים היערכות מוקדמת לפתיחתו, ייתכן שכבר ב-17 במאי. בימים אלה נכתב המתווה המפורט לחזרת התנועות לפעילות. המתווה המתגבש דומה לזה שקיים כבר היום בבתי הספר, אך בשונה ממנו, מסתמן שכל הפעילויות לא יתקיימו בשבט או בקו - אלא רק במרחב הציבורי. לאור נתוני התחלואה המעודדים, משרד החינוך לוחץ על משרד הבריאות לתת אישורים סופיים לחזרה.

אחד הקשיים בחזרה מוקדמת של תנועות הנוער הוא פגיעה בקבוצות הלימוד של בתי הספר, שכן החניכים בתנועות הנוער מתערבבים עם קבוצות שונות מאשר אלה שבבית ספרם. במשרד החינוך ינסו לשכנע כי מפגשים של שעה וחצי במרחב הפתוח תוך שמירת מרחק לא יעדדו תחלואה.