השוער עומר חנין
צילום: מתוך אינסטגרם

"נשמור על הבריאות": שוער מיינץ הישראלי לקראת החזרה למגרשים בגרמניה

עומר חנין המשחק בבונדסליגה סיפר בריאיון לכאן רשת ב: "נהיה בסביבה בטוחה" • הוא פירט על מתווה החזרה שכולל בדיקות קורונה פעמיים בשבוע, יציאה ממלון לאימונים ושמירת מרחק בחדר ההלבשה
ליאן וילדאו
11 במאי 2020
16:27

עומר חנין, השוער של קבוצת הבונדסליגה מיינץ סיפר היום (שני) לכאן רשת ב על ההכנות לקראת החזרה למגרשים בסוף השבוע הקרוב. בריאיון לאסתי פרז וליאן וילדאו בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב הסביר חנין על סדר היום לקראת המשחק הקרוב: "אנחנו מתאמנים קרוב לחמישה שבועות. כבר מהערב נכנס למלון עד למשחק כשנצא לאימונים ונחזור למלון ישר משם. אנחנו עוברים פעמיים בשבוע בדיקות קורונה. מקפידים כמה שיותר לשמור על הכללים, שנהיה בסביבה בטוחה ולשמור על הבריאות שלנו". 

"עד לא מזמן היו לנו הגבלות של להתאמן לקבוצות קטנות. אנחנו עדיין שומרים על שני מטר בחדרי הלבשה ושאר ההגבלות", הסביר חנין. "אנחנו מתאמנים אימונים שהם כן עם מגע. אבל מחוץ לאימונים ובמלון נשמור על ההגבלות. לגבי המשחק – אין ברירה". 

לעומת המתווה לחזרת הליגה בישראל, בגרמניה השחקנים לא נדרשים לחודשיים בידוד, אלא ייעשו בדיקות יומיות לשחקנים. חנין הוסיף: "שמים את הכדורגל והספורט פה בעדיפות. אנחנו האליטה של החברה ומקווה שזה יוכל להיות ככה גם בישראל". 

על החשש מהידבקות בנגיף אמר: "השגרה שלנו סובבת סביב הכדורגל. אנחנו עם היד על הדופק מסביב לשעון. אנחנו סומכים על כולם שכשנדע שאנחנו משחקים אנחנו בטוחים במאה אחוז. גם הבדיקות עוזרות לנו. בקטע הזה החשש הוא מקום שאפשר לשים אותו בצד".