צילום: פלורליסט

בניגוד להנחיות: המונים בחגיגות ל"ג בעומר במאה שערים

המונים השתתפו בהדלקת מדורה ורקדו בצפיפות בשכונה הירושלמית. גם בעיר בית שמש נרשמו התקהלויות סביב מדורות • רה"מ על מדורות הענק: מגנה בתוקף את הפרת הכללים, יש להגביר את האכיפה ולפזר את ההתקהלויות
ורד פלמן, סולימאן מסוודה ומיכאל שמש
11 במאי 2020
22:03
עודכן ב 00:34

על אף הנחיות הממשלה לא להדליק מדורות ל"ג בעומר, בירושלים נרשמו הערב (שני) כמה הפרות ומדורות שהודלקו. בשכונת מאה שערים השתתפו מאות חרדים בהדלקת מדורה, כשהם רוקדים בצפיפות ללא שמירת מרחק. כוחות משטרה הגיעו למקום אחרי שהקהל התפזר, לאחר שהשוטרים הלכו הקהל חזר. בתלפיות כובתה מדורה נוספת שהודלקה במקום. 


ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה בתוקף את הפרת הכללים והדלקת המדורות ההמוניות, ואמר כי יש להגביר את האכיפה ולפזר את ההתקהלויות. נתניהו שוחח עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן, ראש המל"ל מאיר בן שבת וגורמים נוספים, בעקבות הדליקות - שהביאו להתקהלויות המוניות בירושלים ובבית שמש. ראש המל"ל אמר בשיחה כי מדובר בהתנהגות שעלולה להביא להתפרצות התחלואה. 


מפקד מחוז דרום בכיבוי והצלה טפס"ר שמוליק פרידמן אמר בריאיון לתוכנית "כאן דרום" כי "צריך בכלל לשקול את החג הזה. היו בעבר שריפות שיצאו מכלל שליטה ויש בזמן הזה מזג אוויר חריג וקשה. היום האזרחים מאוד ממושמעים, אפילו לא היו איסופי קרשים. היו רק כמה אירועים קטנים בכמה נקודות שניסו להקים מדורות. יש הרבה מנגלים בהרבה מקומות. הערב זה לא עצוב, להיפך, אפשר לקחת את זה הלאה וללמוד מהיום הזה, כדי לשנות את הצורה שבה חוגגים לג בעומר".

תגיות:
ל"ג בעומר