פסלוני האוסקר, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

בעקבות הקורונה: נשקלת דחיית טקס פרסי האוסקר של 2021

עיתון הסאן הבריטי דיווח כי מארגני הטקס שוקלים את דחייתו בארבעה חודשים לכל היותר. עד כה, הטקס שמתקיים מאז 1929 נדחה שלוש פעמים בלבד
אלון פרוכטר
12 במאי 2020
16:36

טקס פרסי האוסקר של 2021 עשוי להידחות למועד מאוחר יותר, כך דיווח היום (שלישי) עיתון הסאן הבריטי. על פי הדיווח מארגני הטקס של השנה הבאה, שמתוכנן להתקיים ב-28 בפברואר, מנהלים דיונים באשר לדחייתו בארבעה חודשים לכל היותר.

על קיום הטקס מרחף בחודשים איום משבר הקורונה, בעקבותיו נסגרו אולמות הקולנוע ברחבי העולם, נדחתה יציאתם של סרטים רבים ואף נעצרה הפקתם של סרטים עתידיים. בין הסרטים שיציאתם נדחתה היו הסרט ה-25 בסדרת הסרטים של ג'יימס בונד, הסרט התשיעי בסדרת סרטי האקשן "מהיר ועצבני" וגרסת הלייב-אקשן של אולפני דיסני לסרט "מולאן".

העיתון הבריטי דיווח שאולפני הסרטים התבשרו בימים האחרונים כי בשל כך, יאוחר חלון ההזדמנויות עבור הסרטים המעוניינים להתמודד על הפרס החשוב. גורם המעורב בדיונים מסר לעיתון הבריטי כי נשקלת האפשרות לדחות את הטקס לסוף חודש מאי או תחילת יוני 2021. בחודש שעבר הכריזה האקדמיה האמריקנית לקולנוע על שינוי בחוקי ההשתתפות בטקס. על פי התקנות החדשות, סרטים שיצאו ישירות לצפייה ישירה במקום לבתי הקולנוע בעקבות התפרצות הנגיף, יוכלו אף הם להציג את מועמדותם.

טקס פרסי האוסקר שמתקיים משנת 1929 נדחה עד כה שלוש פעמים בלבד. הפעם הראשונה התרחשה בשנת 1938 בעקבות הצפות ששטפו את לוס אנג'לס והביאו לדחיית הטקס בשבוע. בשנת 1968 נדחה הטקס ביומיים בעקבות רצח הכומר מרטין לותר קינג. בשנת 1981 נדחה הטקס ביום אחד בעקבות ניסיון ההתנקשות בנשיא ארצות הברית רונלד רייגן.