אסותא
צילום: פלאש 90

משרד הבריאות נזף באסותא מרכזים רפואיים

הורה לתקן פרסומים שבהם נאמר כי הטיפול במרכזים בטוח יותר בהיעדר מחלקות קורונה: "הקמת מחלקות ייעודיות אמורה לשמש מקור לגאווה ולא קרדום לחתור בו תחת המחלקות". אסותא: עומדים מאחורי הפרסומים שאינם מהווים הטעיה של הציבור, אך נשנה מעט את הנוסח
דקלה אהרן-שפרן
13 במאי 2020
15:10

משרד הבריאות נזף בהנהלת אסותא מרכזים רפואיים על שפרסמו כי הטיפול הרפואי הניתן אצלם הוא בטוח, בשל היעדרה של מחלקה מיוחדת לטיפול בחולי קורונה, והורה לתקן את הפרסומים. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. במכתב שנשלח למנכ"ל אסותא, פרופסור ארי שמיס, נכתב כי "בבתי החולים משקיעים רבות בהפרדה בין הפעילות הרפואית השגרתית לבין הטיפול בחולי קורונה, והקמת מחלקות הקורונה אמורה לשמש מקור לגאווה ולא קרדום לחתור בו תחת המחלקות".

עוד כתבו במשרד הבריאות כי לפי הקוד האתי והוראות פקודות הרופאים, פרסום שירותי רפואה המיועד לציבור הרחב צריך להיעשות באופן שאין בו כדי לפגוע בכבוד המקצוע או כדי להטעות את הציבור, וכי פרסום שירותי רפואה צריך להיעשות תוך מתן תמונה מאוזנת ושקולה ואף הימנעות מפרסום בדרך של שלילת כשירות או ניסיון של מוסד רפואי".

מאסותא נמסר בתגובה: "בחודשים האחרונים, ולצד התמודדותה של מערכת הבריאות עם הקורונה, מטופלים רבים הדירו רגליהם מבתי החולים, מחשש להידבקות בנגיף. לאור זאת יצאו בתי חולים רבים בפרסום ששם את הדגש על ההפרדה הקיימת אצלם בין מחלקות הקורונה לבין יתר מחלקות בית החולים. לצד קמפיינים אגרסיביים של בתי חולים אחרים, אסותא מרכזים רפואיים שמרה על פרופיל תקשורתי נמוך והייתה אחד מבתי החולים האחרונים לצאת בפרסום, וגם הוא היה בווליום נמוך.

"ברשת אסותא מרכזים רפואיים לא פעלו מחלקות קורונה, ועל מנת לעודד את הציבור שלא להזניח בעיות רפואיות שעלולות להחמיר עקב אי הטיפול בהן, הפרסום ציין גם עובדה זו. אנו עומדים מאחורי הדברים שבשום אומדן אינם מהווים הטעיה של הציבור והינם נכונים באופן עובדתי. חשוב להבדיל בין בית החולים הציבורי אסותא אשדוד לבין אסותא מרכזים רפואיים, שהינה רשת של בתי חולים פרטיים בפריסה ארצית. מדובר בשני גופים המתנהלים בנפרד, עם הנהלה נפרדת, אפיון פעילות שונה וכמובן גם פרסום מופרד ושונה, המתנהל בכל בית חולים באופן עצמאי ובלתי תלוי בשני. יחד עם זאת, ובגלל שלא היה בכוונתנו לגרוע חלילה מכבודם של בתי החולים הציבוריים המתמודדים עם הקורונה, לרבות בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, בחרנו לשנות במעט את נוסח הפרסום".