זירת התאונה
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

נקבע מותו של פועל בניין בן 30 שנפצע אנוש בת"א

המשטרה ומשרד הרווחה פתחו בחקירה • היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה: "מתחילת השנה נהרגו 20 פועלים, 10 מהם פועלי בניין"
איתי שיקמן ונופר משה־פרדו
14 במאי 2020
11:40

הקטל באתרי הבנייה: מת מפצעיו פועל כבן 30 שנפצע היום (חמישי) פצעים אנושים באתר בנייה ברחוב צ'לנוב בתל אביב. המשטרה ומשרד הרווחה פתחו בחקירה.

חובשי מגן דוד אדום, מאיר בטיטו ויששכר וייס, שחזרו: "כשהגענו לאתר הבנייה ראינו את הפועל שוכב על במת ההרמה כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. תוך כדי הטיפול הרפואי הורדנו אותו לרצפת האתר וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן תרופות, הנשמות ועיסויים. מצבו היה קריטי ולצערנו בסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

עורך הדין ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, מסר בתגובה: "היום נהרג פועל בניין בזמן שימוש בבמת הרמה. מתחילת השנה נהרגו 20 פועלים, 10 מהם פועלי בניין. מדי שנה נהרגים מספר פועלי בניין בתאונות שבהם מעורבת במת הרמה, עקב שימוש לא בטיחותי בבמות אלו.

"נושא הבטיחות של במות הרמה והגדרת המורשים להשתמש בה אינו מוסדר בחוק באופן ברור – ותחום זה הינו פרוץ. באחריות משרד העבודה לפעול באופן מיידי להוציא קובץ הנחיות בטיחות לשימוש בבמות ההרמה, ולהטיל את החובה לפעול בהתאם להנחיות על החברות להשכרת במות הרמה. חברות אלו משכירות את במות ההרמה לכל דורש, תמורת תשלום, מבלי לוודא אם למפעיל הבמה יש ההכשרה והידע להפעיל אותה באופן בטוח".