קרן טרנר-אייל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השרה רגב מגיבה לסערה: די להיות יפי נפש

השרה מגיבה לסערה בעקבות פיטורי מנכ"לית משרד התחבורה שנמצאת בחופשת לידה: שר המגיע למשרד חדש ממנה מנכ"ל שהוא איש אמונו • זעם בסביבת רגב: המנכ"לית התבקשה להבהיר שסיימה את תפקידה מרצון, ולא עשתה זאת | חשיפת כאן חדשות
שרון עידן ומיכאל שמש
15 במאי 2020
11:20
עודכן ב 18:37

השרה מירי רגב הגיבה היום (שישי) על הסערה שהתעוררה בעקבות הודעתה למנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל על סיום תפקידה, שנחשפה בכאן חדשות. "שר המגיע למשרד חדש ממנה מנכ"ל שהוא איש אמונו ", אמרה השרה והבהירה כי שוחחה עם המנכ"לית על מנת שלא תקבל את ההודעה דרך התקשורת. המנכ"ל המיועד של השרה למשרד התחבורה הוא עופר מלכה, ששירת במוסד 25 שנה בתפקידים מיוחדים.

בטרם שיחתי עימה פניתי לנציב שירות המדינה וביקשתי לוודא שכל זכויותיה תישמרנה. וכך יהיה. טרנר עשתה ועושה עבודה מקצועית וטובה במשרד התחבורה ואני מברכת אותה ומעריכה אותה על כך. אז לכל יפי הנפש והמצקצקים אולי ראוי גם הפעם פשוט לומר את האמת וקצת להרגיע״, הוסיפה רגב.

מנכ"ל משרד התחבורה המיועד עופר מלכה (צילום: שלומי גבאי, וואלה)

בתוך כך, בסביבת רגב זועמים על התנהלותה של קרן טרנר-אייל, וטוענים כי עזרה ללבות את האש. זאת לאחר שהשרה התקשרה אל מנכ"לית משרד התחבורה היוצאת ב-08:00, וביקשה ממנה שתבהיר בהודעה לעיתונות כי היא מסיימת את תפקידה בהסכמה, אחרי שיחה טובה עם רגב. טרנר-אייל לא עשתה זאת. 

מנכ"לית המשרד היוצאת, הגיבה לפיטורים וכתבה בטוויטר: "תודה לכולם על המילים החמות. הדיון בהגנה על זכויות נשים הוא חשוב ביותר, אבל במקרה הספציפי הזה חופשת הלידה אינה העניין. מנכ"ל משרד זו משרת אמון. לא הוחלפתי במנכ"ל אחר בשל חופשת הלידה ולא הייתי רוצה להישאר מנכ"לית המשרד רק בשל ההגנה החשובה בחוק על יולדות. בהצלחה גדולה למנכ"ל החדש. נעשה הכל על מנת שהמעבר יהיה מקצועי, חלק ומהיר".

קודם לכן התנועה לאיכות השלטון תקפה את שרת התחבורה המיועדת. בהודעת התנועה נכתב כי ההדחה, שהגיעה עוד לפני שרגב נכנסה לתפקיד החדש, "לא חוקית ולא מוסרית". התנועה הבהירה כי היא תעמוד לצד המנכ"לית, שנמצאת בחופשת לידה, בכל הליך משפטי.

"ההחלטה והדרך שבה נעשתה, הן מבזות ומשפילות. לא יעלה על הדעת שהדבר הראשון שתעשה השרה יהיה הודעת פיטורין בטלפון, במקום ישיבת עבודה עם בכירי המשרד, על מנת להבין את עבודת משרדה החדש. הודעת הפיטורים הזו לא חוקית ולא מוסרית. על רגב לחזור בה לאלתר מהחלטתה", נכתב בהודעת התנועה לאיכות השלטון.

שר התחבורה היוצא בצלאל סמוטריץ' כתב על טרנר-אייל: "מאחורי המנוע שנקרא ממשלה יש עובדי ציבור מעולים ומסורים. למשובחת שבהם קוראים קרן טרנר-אייל, מנכ"לית משרד התחבורה התותחית שזכיתי לעבוד לצידה וללמוד ממנה את רזי המשרד. קרן אשת מקצוע מעולה, אנושית ומוכשרת ברמות על, מסורה כולה לאזרחים ומורידה לביצוע מקצועי את מדיניות המשרד. בשם אזרחי ישראל אני מודה לך קרן, על התרומה שלך למדינה. היה תענוג לעבוד איתך. אני בטוח שעוד נפגוש אותך בצמתי עשיה והשפעה מרכזיים. תודה".

גם חבר הכנסת רם בן ברק תקף את רגב: "יצא לי לעבוד במקביל לקרן טרנר-אייל. מדובר בעובדת ציבור מקצוענית ומוכשרת ללא פניות פוליטיות. מעשה הפיטורין המכוער של רגב תוך כדי חופשת לידה מלמד שבממשלת נתניהו החמישית לא באמת באו לעבוד, אלא באו קודם כל למנות".