גן ילדים בירושלים
צילום: פלאש 90

בקבוצות קבועות עם מסכות: כך תיראה הנסיעה למוסדות החינוך לאחר שהסוגייה נפתרה

באישור משרד הבריאות הוחלט בין מנכ"ל משרד החינוך והאוצר כי ההסעות יתקיימו במתווה הבא: התלמידים יעטו מסכות בזמן הנסיעה, איסור לשבת במושב מאחורי הנהג, ההסעה תחולק לשתי קבוצות ויהיה מלווה מפקח • אחרי שפורסם המתווה: מעונות היום המפוקחים יחזרו לפעילות ביום שני
לירן כוג'הינוף
15 במאי 2020
12:38
עודכן ב 13:45

משרד הבריאות אישר היום (שישי) את מתווה משרדי החינוך והאוצר לסוגיית ההסעות למוסדות החינוך. לפי המתווה התלמידים יעטו מסכות בזמן הנסיעה ויחולקו לשתי קבוצות. כמו כן יהיה איסור לשבת במושב מאחורי הנהג ומלווה מבוגר יפקח בהסעת הבוקר. 

בד בבד, לאחר עיכוב בקבלת ההנחיות, מעונות היום המפוקחים יחזרו לפעילות מלאה ביום שני. כך הודיעו במשרד העבודה והרווחה לאחר פרסום המתווה. לפיו  ניתן יהיה לקלוט את כל הילדים הרשומים במעון תוך כדי שמירה על כל הנחיות משרד הבריאות בדבר חיטוי, היגיינה והפעלה בקבוצות קטנות.

אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר את מתווה פתיחת מערכת החינוך שגיבש מנכ"ל משרדו רונן פרץ. לפי המתווה, מערכת החינוך תיפתח באופן מלא החל מגיל לידה, למעט אזורים שמהווים מוקד תחלואה. במערכת החינוך מעריכים כי לא כל הרשויות המקומיות יצליחו להתארגן בזמן. במשרד החינוך מדגישים כי החזרה ללימודים תתבצע בהתאם למוכנות של כל רשות. מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, בירך על ההחלטה ואמר: "זו בשורה חשובה ומשמעותית למערכת החינוך". 

עם זאת, לא כל הרשויות המקומיות יספיקו להיערך לפתיחת הלימודים ולכן תלמידים רבים יישארו בבית גם ביום ראשון. גם יותר מ-50 מועצות אזוריות הודיעו כי בשל הליקויים במערך ההסעות - הן לא יחדשו את הלימודים. הקשיים צפויים להימשך עד הצלצול הראשון ביום ראשון וזאת בשל שורת הליקויים בהיערכות של משרד החינוך. 

שרת החינוך לשעבר תמיר: "מכדררים את התיק משר לשר שלא רוצה אותו"

מליאת ראשי הערים של פורום ה-15 (פורום הערים העצמאיות) הודיעה על חזרה חלקית בלבד ללימודים ביום ראשון. על פי ההודעה, בערים יפעלו ביום ראשון החינוך המיוחד, גני הילדים במתכונת מלאה וללא פיצול לקבוצות, כיתות א' עד ג' במתכונת רגיל וכיתות יא' ויב' במתכונת רגילה. כיתות ד' עד י' יחזרו לפעילות לימודית מלאה החל מיום שלישי בשבוע הבא בשל הצורך בהתארגנות מתאימה של מערכת החינוך העירונית לקליטתם מחדש.

קרב שהתחיל הרבה לפני הקורונה: למה למורים יש כל כך הרבה חופש? | חיות כיס