מחאת אחיות על תנאי עבודתן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"חשבתי שאני אמות": האחות שהותקפה במרכז הרפואי באר יעקב משחזרת את האירוע

בריאיון לכאן רשת ב סיפרה נטלי פרוסרוב: "אני כל הזמן חושבת מה היה קורה אם לא היו מתערבים, הוא פשוט לא הפסיק" • רופא נוסף הותקף לאחורנה בבית החולים לפגועי נפש "מזור" ליד עכו • ביום ראשון תתקיים מחאה במרכזים הפסיכיאטריים
בחצי היום
15 במאי 2020
17:03

האחות שהותקפה אתמול (חמישי) על ידי מטופל במרכז הרפואי באר יעקב, נטלי פרוסרוב, התייחסה היום לראשונה לאירוע ושחזרה את רגעי הפחד. "חשבתי שאני הולכת למות", סיפרה פרוסרוב בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. "אני כל הזמן חושבת מה היה קורה אם לא היו מתערבים, הוא פשוט לא הפסיק".

האזינו לריאיון המלא עם האחות

פרוסרוב סיפרה כי היא הגיעה למשמרת הערב, ואחד המטופלים תקף אותה מאחורה: "הוא משך לי בשיער וחבט בי פעם אחר פעם". לדבריה, מטופל כזה לא צריך להיות מאושפז במרכז הרפואי: "אני באה לטפל בחולים ולא בעבריינים. הוא היה צריך להיות מאושפז בכלא ולא אצלי". במחאה על האירוע תופסק הפעילות בכל המרכזים הרפואיים למשך שעתיים ביום ראשון בבוקר.

כמו כן, היום דווח על מקרה אלימות נוסף בבית חולים פסיכיאטרי. בארגון רופאי המדינה דיווחו כי רופא הוזעק לבית החולים לפגועי נפש "מזור", שליד עכו, כדי לבדוק מטופל המאושפז במחלקה הסגורה. לטענתם, במהלך הבדיקה המטופל השתולל והטיח אגרופים ברופא, שהועבר לבית החולים בנהריה להמשך טיפול.