כוחות צה"ל בדרום הר חברון
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

צה״ל ירה בשלושה מחבלים שהשליכו מטען צינור

שלושה מחבלים הדליקו גם בקבוקי תבערה, ותכננו להשליך גם אותם. ‏השלושה נורו על ידי חיילי צה"ל ונפצעו, הסהר האדום פינה אותם לבית חולים • בשל החשש מהסלמה בשטחים: צה"ל ומג"ב תגברו כוחות
כרמל דנגור וכרמלה מנשה
15 במאי 2020
21:17
עודכן ב 23:44

‏כוח צה"ל שהיה במארב באזור אבו דיס סמוך לירושלים, ירה הלילה (שישי) בשלושה מחבלים שהשליכו מטען צינור לעבר מוצב בית המושל של חטיבה מרחבית "בנימין". השלושה הדליקו בקבוקי תבערה, ותכננו להשליך גם אותם. ‏שלושת המחבלים נפצעו, הסהר האדום פינה אותם לבית חולים.

בתוך כך, בשל החשש מהסלמה בשטחים, צה"ל ומשמר הגבול תגברו כוחות של כמה פלוגות - כך פורסם הערב ב"השבוע" בכאן 11. הדריכות במערכת הביטחון גבוהה והחשש הוא שעליית נושא הסיפוח, יחד עם סיום חודש הרמדאן, עלולים להוביל להידרדרות ביטחונית. גורמי ביטחון לא מזהים מכנה משותף לפיגועים והאירועים הביטחוניים שהתרחשו השבוע, אך ישנו חשש מפעולות של חקיינים.


ביום שני, אדם ניסה לדקור מאבטח סמוך למחסום קלנדיה. החשוד, בשנות ה-30 לחייו, נורה ונוטרל. ביום שלישי לפנות בוקר נהרג סמל ראשון עמית בן יגאל מפגיעת אבן שהושלכה לעברו מגג אחד הבתים, בעת פעילות מבצעית בכפר יעבד שבשומרון. ביום רביעי בבוקר דיווחו מקורות פלסטינים כי נער בן 14 נהרג במחנה הפליטים אל־פאוור שמדרום לחברון, בעימותים עם כוחות צה"ל.

באותו היום, מוסטפא יונס בן ה-26 דקר את סגן הקב"ט בעמדת המאבטחים בבית החולים תל השומר בראשו, ונורה למוות על ידי אחד המאבטחים במקום. סגן הקב"ט נפצע קל באירוע וטופל. משפחתו של יונס טוענת כי מדובר באדם לוקה בנפשו, שהגיע לקבלת טיפול פסיכולוגי.

ביום חמישי נפצע קשה חייל כבן 20 בפיגוע דריסה בדרום הר חברון. מתחקור ראשוני עולה כי מחבל נסע במהירות לעבר לוחמי צה"ל, סמוך לעמדה צבאית ליד היישוב נגוהות, ופגע באחד הלוחמים, לוחם נוסף פתח בירי לעבר המחבל וניטרל אותו.