ח"כ שוסטר
צילום: דוברות כחול לבן

שר החקלאות המיועד: האתגרים הם לא בריאותיים אלא חברתיים וכלכליים

חבר הכנסת שוסטר מכחול לבן לכאן רשת ב: הממשלה אינה אידאלית אבל עדיפה על בחירות רביעיות, שלטענתו היו מכרסמות עוד יותר את אמון הציבור
יומן השבוע
16 במאי 2020
11:13

חבר הכנסת אלון שוסטר מכחול לבן, המיועד לתפקיד שר החקלאות בממשלה החדשה, אמר היום (שבת) כי אינו רואה בבריאות כאתגר המרכזי בחברה הישראלית. לטענתו, האתגרים החברתיים והכלכליים משמעותיים הרבה יותר כרגע.

בריאיון לשלום קיטל ביומן השבוע בכאן רשת ב אמר כי הממשלה שתקום אינה אידאלית, וכי אנחנו משלמים מחיר בגודל ובהיקף. מצד שני, החלופה לדבריו הייתה בחירות רביעיות, "שהיו מכרסמות עוד יותר באמון הציבור במערכת הדמוקרטית".

בתוך כך, אתמול פורסם במהדורת השבוע בכאן 11 כי גורמים בכחול לבן לא פוסלים את האפשרות שגם ביום ראשון לא תתקיים השבעה. המועד האחרון להצגת ממשלה הוא יום רביעי בלילה, אם ביום חמישי לא תוצג ממשלה, הכנסת ה-23 תפוזר וישראל תצא למערכת בחירות רביעית.

הגורמים עדיין מאמינים כי הממשלה תקום גם אם ההשבעה תידחה ליום שני – או להמשך השבוע. בתוך כך, במפלגתו של בני גנץ ישנם חברים שמאוד לא אוהבים את המינוי של מירי רגב לשרת חוץ בחלקה השני של כהונת הממשלה, אך לפי ההסכם אין פסילות הדדיות במינוי שרים.