השוטר שנפצע קל
צילום: דוברות המשטרה

נתניהו על הירי בטירה: נמצה את הדין עם הפושעים

ניצב מוטי כהן הגיע לבתי החולים בהם מאושפזים השוטרים במצב קשה וקל • חקירת המקרה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז מרכז
איתי שיקמן
16 במאי 2020
13:38
עודכן ב 17:50

אירוע הירי אל השוטרים בטירה: ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, אמר היום (שבת) כי מדובר באירוע חמור במיוחד המהווה עוד תזכורת כואבת למחיר היקר אותו משלמים השוטרים בפעילותם, ובפרט בעת המאבק בפשיעה החמורה ובהגנה על אזרחי ישראל. "הפעם בשעה ששוטרים פעלו נגד הפשיעה ובמטרה להגן על אזרחים ולהיאבק באלימות בישובי החברה הערבית – הם נפגעו כתוצאה מירי שבוצע לעברם", אמר. כהן הגיע לבתי החולים בהם מאושפזים השוטרים, שם נפגש ושוחח עם משפחותיהם וקיבל סקירה אודות מצבם הרפואי של השוטרים.


ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה בתוקף את האירוע: "נמשיך לפעול ולהיאבק בפשיעה ובאלימות במגזר הערבי ונמצה את הדין עם הפושעים". השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הוסיף כי "הירי ממנו נפצעו הבוקר שוטרינו בטירה הוא פשע חמור המהווה חציית קו אדום. משטרת ישראל תמשיך לפעול ללא הרף ביישובים הערבים בכדי להילחם בפשיעה ובאלימות. המשטרה תשים את ידה על היורים ותביא אותם לדין".

עוד אמר ממלא מקום המפכ"ל: "חיי השוטרים אינם הפקר, ומי שיורה לעבר אזרחים או שוטרים ייענש במלוא חומרת הדין. מחובתנו לעשות כל שנדרש כדי למצות את הדין ולבוא חשבון עם המעורבים באירוע החמור. לא נרפה עד ללכידתם של המעורבים ומיצוי הדין עמם ונמשיך כל העת במאבק הנחוש והבלתי מתפשר נגד החזקה ושימוש באמצעי לחימה בניגוד לחוק".


ראש עיריית טירה, מאמון עבד אל-חי, אמר בריאיון לכאן רשת ב כי המקרה הוא "עליית מדרגה חמורה ביחס לרשויות אכיפת החוק". בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון", אמר אל-חי: "המשטרה עלתה על האנשים הנכונים בזמן הנכון, והירי לעבר הבלשים הוא מעשה חריג מאוד ואולי תקדימי, בטירה ובסביבתה. הנשק אינו מבדיל בין דם לדם".

ממלא מקום מפקד תחנת טירה רב פקד דודי רוזנטל התייחס בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב לאירוע: "נפתחה אש מסיבית מנשק אל השוטרים שנפצעו. מבחינתנו נחצה קו אדום. נעשה הכל כדי להפסיק את התופעה של שימוש בכלי נשק בלתי חוקיים במגזר הערבי, לטובת תושבי ישראל הערבים".

כאמור, הלילה במהלך פעילות מבצעית בטירה, הבחינו בלשי משטרה בשני חשודים ובדקו אותם. במהלך הבדיקה הגיח למקום חשוד שירה לעבר השוטרים ונמלט מהמקום. השוטרים השיבו לעברו בירי והזעיקו כוחות נוספים.

כתוצאה מהירי שבוצע לעבר השוטרים, נפצעו שני שוטרים שכעת מאושפזים במצב קשה וקל בבתי החולים. כוחות גדולים של משטרה הקימו מחסומים וביצעו סריקות באזור, במהלכם נעצרו שישה חשודים שהיו בקרבת מקום, ובמבנה סמוך אותרו שני תתי מקלע מאולתרים מסוג "קרלו". חקירת המקרה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז מרכז.