סלומון טקה

משפחת טקה הגישה תביעה נגד המשטרה והשוטר שירה

בכתב התביעה בסך 2.5 מיליון דולר נטען כי הקצין "פעל בהפקרות". אתמול התקיים דיון ההוכחות הראשון במשפטו של קצין המשטרה
חן ביאר
18 במאי 2020
14:56

משפחתו של סלמון טקה, שנורה בידי שוטר בשכונת קריית חיים בחיפה לפני כשנה, הגישה היום (שני) תביעת נזיקין נגד משטרת ישראל וקצין המשטרה הנאשם שגרם ברשלנות למותו. המשפחה הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה תביעה בסכום של 2.5 מיליון שקלים בגין רשלנות. נטען כי קצין המשטרה "פעל בהפקרות או במזער בשוויון נפש לאפשרות של גרימת נזק קטלני, זנח אמות מידה של אחריות, מקצועיות ומידותיו, בחסות החוק ופעל באופן בלתי סביר".

אתמול התקיים בבית משפט השלום בחיפה דיון ההוכחות הראשון במשפטו של קצין המשטרה. בדברי הפתיחה שלו, תיאר התובע, עורך הדין רונן יצחק, את השתלשלות האירוע. "הנאשם לא היה בתפקיד, לימד את בנו לרכוב על אופניים. שלושה נערים, שטקה לא בניהם בשלב הזה, קבעו להיפגש עם נער בשם ד' בחורשה. אשתו של הנאשם שנמצאת עם ילדיהם האחרים רואה שד' מעביר שטר כסף לנערים ומדברים בניהם באופן חשוד והיא מספרת לנאשם.

"הנאשם פעל בשלב הזה כמו שמצופה ממנו והיה אסור לו להתעלם ממה שראתה אשתו. אך מרגע זה והלאה, הפעולות שהוא עושה היו שגויות והובילו למותו של המנוח. הנאשם פונה לנערים מזדהה ומבקש מאחד מהם לרוקן את הכיסים שלו. בשלב הזה טקה מגיע לזירה, הנאשם מזדהה פעם נוספת ואז טקה אומר שהתעודה מזויפת ושהאקדח שלו לא אמיתי. הנערים מתחילים לקלל את הנאשם, שמחליט לעזוב את המקום והנערים ממשיכים ללכת אחריו ולקלל אותו.

"קצין המשטרה מתקשר לתחנה ומבקש לפתוח קריאה על איומים. הנאשם לא רוצה להתקרב לבני המשפחה כדי לא לסכן אותם. הוא נכנס לחניית בית שלא מאוכלס באותו הזמן. הנערים ובהם טקה משליכים אבנים, ששתיים מהן פוגעות בנאשם בשכם ימין ובזרוע שמאל. בשלב הזה הם במרחק שלושה או ארבעה מטרים ממנו. השוטר עושה ניסיון נוסף להתקשר למוקד". לדברי התובע, ההתרחשות הזאת נמשכה דקה ו-42 שניות.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "כתב התביעה אינו מוכר למשטרה ולכשיתקבל אנו נשיב לו ככל שנדרש באמצעות הפרקליטות בבית המשפט כמקובל. אנו מצרים על המשך טענות והכפשות שונות כלפי המשטרה והשוטר המעורב, שעה שההליך המשפטי בעניין מתנהל וטרם הוכרע".