אצטדיון, סמי עופר, ריק, קורונה, כדורגל
צילום: תאגיד השידור

שחקן בליגה לאומית: "לא עומד בהוראות הבידוד הביתי לשחקנים"

מוראד אבו-ענזה: "כולם מסתובבים חופשי, אז איפה ההיגיון, איפה אנחנו?" | מנהלת הליגה: "אלה הוראות משרד הבריאות וכל מי שבענף מחוייב לעמוד בהן על מנת להציל את ענף הכדורגל בארץ"
בחצי היום

מוראד אבו-ענזה, שחקן בני לוד מהליגה הלאומית, הודה היום (ראשון) בראיון ל"בחצי היום" כי הוא אינו עומד בתקנות לשחקנים שסוכמו בין משרד הבריאות למנהלת הליגות, לקראת חזרת הליגה הלאומית לפעילות ב-1 ביוני, בשלב זה ללא קהל.

על פי המתווה שגובש בין הגורמים המעורבים בנושא השחקנים יישהו עד אז בבידוד ביתי וייצאו לאימונים בלבד שיהיו במגע מלא. אם יימצא שחקן שנדבק בקורונה, כל הקבוצה תיכנס לבידוד.

אבו-ענזה המתגורר ביישוב נווה שלום, שיתף כי הוא מסיע את שני ילדיו, בני החמש והשלוש, אל גני הילדים שלהם, ומחזיר אותם הביתה - למרות שהדבר נוגד את התקנות לשחקנים. "אני לוקח אותם לגן ומחזיר אותם, יעשו מה שייעשו", אמר. "אשתי עובדת בפעוטון. היא מתחילה לעבוד בשעה שבע בבוקר. אין מי שייקח ויחזיר אותם, אז אני צריך לעשות את זה. צריך לעשות גם קניות לבית כל יומיים-שלושה", שיתף אבו-ענזה. "הכללים שנתנו לנו מהמנהלת, ההתאחדות ומשרד הבריאות - אחרי חודשיים שישבנו בבית ואחרי מה שעברנו – זה לא קל לעמוד בהם עוד חודשיים. אנחנו רואים את הקניונים, החופים והשוק - כולם מסתובבים חופשי, אז איפה ההיגיון, איפה אנחנו?".

ממנהלת הליגה נמסר בתגובה: "אלה הן הוראות משרד הבריאות וכל מי שבענף מחוייב לעמוד בהן ולשמור עליהן, על מנת להציל את ענף הכדורגל בארץ".