אמבולנס, אילוסטרציה
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

גל החום בארץ: בן 63 במצב קשה ממכת חום בנתניה

הוא פונה לבית החולים לניאדו בעיר • שריפה פרצה בשטח פתוח סמוך לכפר אוריה שבשפלת יהודה. 6 מטוסי כיבוי ו-16 צוותים פועלים לכבות את האש, וחוצצים בינה לבתים
כתבי כאן חדשות
18 במאי 2020
15:50
עודכן ב 16:19

גבן בן 63 נפגע היום (שני) קשה ממכת חום בנתניה. הוא פונה לבית החולים לניאדו כשהוא מעורפל.  פרמדיקית מגן דוד אדום נועה זוארי סיפרה: "הגבר שכב על ספסל ברחוב כשהוא בהכרה מעורפלת וסובל מפגיעת חום קשה. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ המקוררת ופינינו אותו תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים שכלל קירור וסיוע נשימתי כשמצבו קשה".

בד בבד, שריפה פרצה בשטח פתוח סמוך לכפר אוריה שבשפלת יהודה. שישה מטוסי כיבוי ו-16 צוותים פועלים לכבות את האש, וחוצצים בינה לבתים.  במערך הכבאות והצלה נערכים לשיא גל החום מחר. נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי אמר בהערכת מצב כי מתחילתו של גל החום בסוף השבוע ניכרת עלייה משמעותית של 72% במספר האירועים ברחבי הארץ, בהשוואה לשבוע שעבר. עוד אמר שמחי כי לוחמי האש כיבו ביומיים האחרונים 685 אירועים מבצעיים של שריפות.


מחברת החשמל נמסר היום כי שיא צריכת החשמל בחודש מאי נשבר שוב. 13.291 מגה וואט בשעה נרשמו היום בישראל.599 מגה וואט יותר מאתמול, 4.7% גידול. שיא הביקוש לחשמל בכל הזמנים נרשם בתאריך 17.7.2019 והוא עמד על 13,568 מגה וואט.

אתמול מת גבר בן 60 ממכת חום בדימונה. חובשי מד"א שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה. תושבים שהיו במקום ניסו לסייע לקרר אותו באמצעות מים, אך לבסוף נקבע מותו. 

פרמדיק מגן דוד אדום אלישיב אמתי שהגיע למקום סיפר: "על המדרכה שכב גבר כבן 60 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני מכת חום קשה. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל מתן תרופות, הנשמות ועיסויים. הוא היה חם מאוד למגע ובמשך קרוב לשעה של פעולות החייאה קיררנו אותו בעזרת ליטרים רבים של מים שהשכנים מהבניינים הסמוכים הביאנו לנו בדליים. לצערנו מצבו היה קריטי ולאחר זמן ממושך נאלצנו לקבוע את מותו". 

בהכנת הידיעה השתתפו ורד פלמן, משה שטיינמץ, איציק זוארץ ואורלי אלקלעי