-
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

אב המשפחה שנדבקה בקורונה בת"א: "פעלנו כמו שצריך"

בריאיון לכאן רשת ב אמר האב תושב שכונת נווה עופר כי שבעה מתוך שמונת בני הבית נדבקו בנגיף, וכי עדיין לא ידוע ממי נדבקו. בנו בן ה-16 הוא היחיד מבני הבית שלא נדבק
שלי וגואטה
18 במאי 2020
19:40

אב המשפחה שנדבקה בקורונה בשכונת נווה עופר בתל אביב אמר היום (שני) בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בתוכנית "שלי גואטה" בכאן רשת ב כי משפחתו התנהלה על פי ההנחיות בניגוד לשמועות שהופצו: "התנהלנו כמו שצריך. כואב לי שמפיצים כל מיני שמועות אצלנו בשכונה ובמקומות שונים בארץ".

"מישהו הפיץ שהייתי במירון ובכלל לא הייתי שם. הבן שלי הלך לישיבה באלעד לפני שידענו שנדבק, הופצו שמועות ששלחנו אותו לישיבה בכוונה למרות שידענו שהוא חולה – זה ממש לא נכון", הוסיף האב.

האזינו לריאיון המלא עם אב המשפחה בכאן רשת ב 

 

אתמול פורסם בתוכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב כי בתקופה האחרונה, לפני שאובחנו כחיוביים לנגיף, התנהלו ילדי המשפחה כבשגרה - הם נפגשו עם חבריהם ופקדו את מוסדות החינוך בדרום תל אביב. לכאן חדשות נודע כי תושבים שבאו במגע עם ראש המשפחה המשמש כרב, לא קיבלו הודעה ממשרד הבריאות על כך שבאו במגע עם חולה מאומת, כפי הנראה משום שאינם נושאים טלפונים חכמים. מי שעדכן לבסוף את אותם אנשים היה האב עצמו לאחר שנודע לו כי נדבק בנגיף. בתיאום עם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בוצעו פעולות חיטוי בכל האזור.


אב המשפחה סיפר כי "אנחנו מרגישים טוב. אנחנו עדיין לא יודעים מי נדבק ממי, שבעה מתוך שמונת בני המשפחה נדבקו בנגיף – ילד אחד לא נדבק בשונה מכולנו, הוא נמצא שלילי לנגיף", לדבריו, "כשהייתי מחוץ לבית תמיד הייתי עם מסכה, אפילו בתפילה בבית הכנסת, אם הייתי רואה אנשים שהגיעו בלי מסכה, הייתי אומר להם לא להיכנס ולחזור הביתה להביא מסכה. כולנו התנהלנו כמו שצריך".

לטענת האב, הוא לא קיבל הודעה ממשרד הבריאות כי נחשף לחולה קורונה אלא רק לאחר שפנה לרופא וביקש הפניה לבדיקת קורונה: "שלחתי לרופא בקשה להפניה בשבוע שעבר ואז בשעה שבע בערב שלחו לי הודעה ממשרד הבריאות שנחשפתי לחולה קורונה שבוע קודם בין 06:00 ל-07:00 בבוקר – זמני התפילה. שאלתי אחרים שהיו בתפילה והם אמרו שהם לא קיבלו הודעות".

האב שיתף גם כי "הילד שלא נדבק נמצא איתנו בבית, הוא עם מסכה. אנחנו שומרים מרחק, אבל זה קשה. אמא שלי נמצאת בבידוד, אנחנו מחכים לבדיקה".

בית החולים איכילוב בתל אביב הודיע כי ממחר עד ליום חמישי תפעל עמדה לבדיקות קורונה בשכונת נווה עופר (לשעבר שכונת תל כביר) בעקבות חשד להתפרצות הנגיף בשכונה. מי שיש לו סימפטומים וגם מי שאין לו סימפטומים יכול להגיע ולהיבדק.