-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בגלל פעוט שנדבק בקורונה: כיתה במעון אמונה בדרום תל אביב תיסגר

הורים לפעוטות במעון קיבלו הודעה בנושא: "על כל הילדים להיכנס מיידית לבידוד. חישוב הימים הוא מיום החשיפה ב-11 במאי" • 17 פעוטות בקבוצה ונשות הצוות נכנסו לבידוד
נופר משה פרדו
18 במאי 2020
21:17

הורים לפעוטות ממעון אמונה בדרום תל אביב קיבלו הערב הודעה שכיתה במעון תיסגר בעקבות פעוט שנדבק בקורונה, כך פורסם היום (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. לפי הודעת הנהלת המעון - "הפעוט לא נדבק במעון אלא מקרובת משפחה שנדבקה עוד קודם לכן".

אימו וסבתו של הפעוט חלו גם הן בנגיף, והפעוט הגיע עם הצהרת בריאות בכל יום למעון. רק כאשר החל להראות תסמינים (העלה חום) לקחה אותו משפחתו לבדיקה. 17 פעוטות בקבוצה ונשות הצוות נכנסו הערב לבידוד. מנהלת המעון שלחה להורים הודעה שבה נכתב: "על פי הנחיות ד"ר מיכל סביון, סגנית הרופאה המחוזית של תל אביב במשרד הבריאות, על כל ילדי כיתתו להיכנס מיידית לבידוד. חישוב הימים הוא מיום החשיפה ב-11 במאי, ועל כן יש להישאר בבידוד עד ל-25 במאי".

עוד נכתב בהודעה כי "יש להירשם באתר משרד הבריאות ולדווח על בידוד בית. הכיתה תעבור חיטוי על פי הנחיות משרד הבריאות".

אתמול פורסם בתוכנית סדר יום עם קרן נויבך בכאן רשת ב כי משפחה שלמה, שבעה מתוך שמונה בני הבית, חלתה בנגיף בשכונת נווה עופר בתל אביב. עוד דווח כי בתקופה האחרונה, לפני שאובחנו כחיוביים לנגיף, התנהלו ילדי המשפחה כבשגרה - הם נפגשו עם חבריהם ופקדו את מוסדות החינוך בדרום תל אביב. לכאן חדשות נודע כי תושבים שבאו במגע עם ראש המשפחה, המשמש כרב, לא קיבלו הודעה ממשרד הבריאות על כך שבאו במגע עם חולה מאומת, כפי הנראה משום שאינם נושאים טלפונים חכמים. מי שעדכן לבסוף את אותם אנשים היה האב עצמו, לאחר שנודע לו כי נדבק בנגיף. בתיאום עם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בוצעו פעולות חיטוי בכל האזור.

בית החולים איכילוב בתל אביב הודיע כי ממחר עד ליום חמישי תפעל עמדה לבדיקות קורונה בשכונת נווה עופר (לשעבר שכונת תל כביר) בעקבות חשד להתפרצות הנגיף בשכונה. מי שיש לו סימפטומים וגם מי שאין לו סימפטומים יכול להגיע ולהיבדק.