התאונה בכביש 222 בנגב
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

הקטל בדרכים: גבר בן 30 נהרג לאחר שרכבו התנגש בגמל בכביש 222 בנגב

פרמדיקים של מד"א קבעו את מותו של הנהג בזירת התאונה. ראש המועצה האזורית רמת הנגב: "בעיית הגמלים וחיות המשק המשוטטות בכבישי הדרום טרם נפטרה ומהווה איום מתמיד"
איציק זוארץ
19 במאי 2020
21:35

גבר כבן 30 נהרג הערב (שלישי) לאחר שהתנגש עם רכבו בגמל, בכביש 222 בין צאלים לרתמים בנגב. חובשים ופרמדיקים קבעו את מותו של הנהג במקום.

פרמדיק מד"א יניב עובד סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גמל שוכב על הכביש ואת הרכב עם פגיעות קשות בחלקו הקדמי בתעלה בצד הדרך. נהג הרכב היה מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

ערן דורון ראש המועצה האזורית רמת הנגב אמר על התאונה: "הערב לצערי הרב קיבלנו תזכורת כואבת שבעיית הגמלים וחיות המשק המשוטטות בכבישי הדרום טרם נפטרה ומהווה איום מתמיד עבור תושבי הנגב והנוסעים בכבישיה. בשל כך פעלנו לחקיקת חוק לסימון גמלים בשבב תת עורי ולהחמרת הענישה. התאונות הללו אינן גזרה משמיים".

מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי 376 בני אדם נפגעו בעשור האחרון בתאונות דרכים שהתחרשו עם בעלי חיים, 13 מהם נהרגו ו-59 בני אדם נפצעו קשה. עוד עולה מהנתונים כי בשנת 2019 נפגעו 22 בני אדם בתאונות דרכים שבהן היה מעורב בעל חיים, ואדם אחד נהרג.