ועדה בכנסת

ברגע האחרון: החוק הנורווגי לא יעלה היום להצבעה

ההצבעה נדחתה לאחר שוועדות הכנסת עדיין לא הוקמו • האופוזיציה דרשה בשיחות עם הקואליציה להחליף את הוועדה לטיפול בנגע הסמים שקיבלה בוועדה אחרת • שלח תקף את גנץ: "אי אפשר לתאר את ההונאה העצמית של האדם הזה"
זאב קם
20 במאי 2020
07:59
עודכן ב 11:09

ברגע האחרון נדחתה ההצבע על החוק הנורווגי בכנסת, ולא תתקיים היום (רביעי), לאחר שוועדות הכנסת עדיין לא הוקמו. באופוזיציה דרשו מהקואליציה להחליף את הוועדה לטיפול בנגע הסמים שקיבלה - בוועדה אחרת, ולכן הדיון בוועדה המסדרת לצורך הקמת ועדות הכנסת נדחה למועד לא ידוע - מה שהוביל לדחיית ההצבעה על החוק.

הוועדה למאבק בנגע הסמים היא אחת משלוש ועדות שבקואליציה מתכוונים לתת לאופוזיציה, בעיקר על חשבון מכסת הוועדות שמיועדות לכחול לבן, כפי שפורסם הבוקר בכאן רשת ב. בכך יעמוד מספר הוועדות של האופוזיציה על ארבע, כולל הוועדה לביקורת המדינה שעל פי חוק שייכת לאופוזיציה.

נוסף לוועדה למאבק בנגע הסמים, שאותה לא רוצים באופוזיציה, בקואליציה רוצים לתת גם את הוועדה לקידום מעמד האישה והוועדה למיגור האלימות במגזר הערבי. בהתחלה חשבו בכחול לבן להתנות את מסירת הוועדות בכך שהם יהיה אלה שיקבעו איזו מפלגה באופוזיציה תקבל כל ועדה, אך לבסוף ויתרו על כך ואיפשרו לאופוזיציה לקבוע זאת בעצמה.

בראש הוועדה לביקורת המדינה צפוי לעמוד חבר כנסת מיש עתיד. בראש הוועדה למיגור האלימות במגזר הערבי יעמוד חבר כנסת מהרשימה המשותפת. לשתי הוועדות האחרות ייקבעו ככל הנראה יו"ר ברוטציה מבין שאר סיעות האופוזיציה.

שלח על גנץ: "אי אפשר לתאר את ההונאה העצמית שלו" 

מי שעתיד להתמנות ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, חבר הכנסת עפר שלח, תקף את יו"ר כחול לבן בני גנץ בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב. "אי אפשר לתאר את יכולת השיכחה וההונאה העצמית של האדם הזה ואנשים שהולכים איתו" ציין שלח והוסיף כי "אפילו לשיטתו של גנץ - להסכים שנתניהו יהיה ראשון ברוטציה - היה טוב לו להיות בסיטואציה שיש לו עוצמה ביד, שהוא לא צריך לזחול לממשלה". 

האזינו לריאיון מלא עם ח"כ עפר שלח בכאן רשת ב

חבר הכנסת מיש עתיד התייחס להצבעה על החוק הנורווגי, שאמורה להתקיים היום בכנסת, ואמר כי אם היה מדובר בחוק נורווגי גדול - הוא היה דן בנושא ברצון. לדבריו "יש היגיון לחוק נורווגי גדול שאומר אנחנו צריכים 120 חברי כנסת מתפקדים. החוק כמו שהוא לא נועד לכך שהכנסת תתפקד, כל כולו הוא ג'ובים".