רה"מ נתניהו, עלי חמינאי
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90, אי-פי

נתניהו לחמינאי: כל משטר שמאיים על ישראל בהשמדה - ימצא עצמו בסכנה דומה

ראש הממשלה הוסיף כי דברי חמינאי מזכירים את תוכנית הפתרון הסופי הנאצית. חמינאי הגיב: "השמדת המשטר הציוני אין משמעותה השמדת היהודים" הדברים נאמרו ברקע הדיווח האמריקני על מתקפת סייבר רחבת היקף שבוצעה לכאורה על ידי ישראל וכוונה נגד נמל איראני • גרמניה על איומי חמינאי: "זכותה של ישראל להתקיים לא נתונה למו"מ"
עמיחי שטיין וגילי כהן
20 במאי 2020
18:59
עודכן ב 14:31

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (רביעי) על האיומים ששיגר מנהיגה הרוחני של איראן עלי חמינאי על ישראל. בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה נכתב כי "איומיו של חמינאי לממש את הפתרון הסופי כנגד ישראל מזכירים את תוכנית הפתרון הסופי הנאצית להשמדת העם היהודי, עליו לדעת שכל משטר שמאיים על ישראל בהשמדה ימצא עצמו בסכנה דומה". משרד החוץ של גרמניה הגיב על האיום וכתב כי לישראל יש זכות להתקיים "שלא נתונה למשא ומתן".

חמינאי הגיב לדברים וצייץ: "השמדת המשטר הציוני אין משמעותה השמדת היהודים. אנו לא נגד יהודים. המשמעות לאפשר למוסלמים, נוצרים ויהודים פלסטינים להחליט מה תהיה ממשלתם – ולגרש בריונים כגון נתניהו". הוא הוסיף: "נתמוך בכל אומה או ארגון שמתנגד ונלחם במשטר הציוני". 

הדברים נאמרו ברקע הפרסום בעיתון הוושינגטון פוסט אתמול, מפי מקורות בממשל האמריקני ובמדינות אחרות, כי נראה שישראל עומדת מאחורי מתקפת סייבר רחבת היקף נגד נמל איראני. גורמי מודיעין ואבטחה העריכו כי המתקפה הישראלית באה בנקמה על ניסיון של איראן לשבש את פעולת מערכת אספקת המים בישראל באמצעות מתקפת סייבר בסוף החודש שעבר.

הלילה פרסם חמינאי שורה של ציוצי תמיכה בעם הפלסטיני, בהם קרא לחימוש הפלסטינים בגדה המערבית. במקביל לציוצים פרסם חמינאי כרזה אנטי-ישראלית שקראה לפתרון סופי לסכסוך הישראלי-פלסטיני.