הכדורגלנית ספיר כדורי
צלם: דניאל עיני

השוערת שחלתה בסרטן לאחר התרומות: "המילים ואהבת לרעך כמוך קיבלו משמעות"

לאחר שקבוצתה התנערה ממנה עקב המחלה, הכדורגלנית ספיר כדורי הפסידה גם בבוררות, ואז בית"ר ירושלים וארגון השחקנים באו לעזרתה וגייסו עבורה תרומות
ליאן וילדאו
21 במאי 2020
12:39

בשנת 2018 השוערת ספיר כדורי הצטרפה להפועל רעננה. חודש לאחר מכן, היא גילתה שהיא חולה בסרטן והקבוצה התנערה מהחוזה איתה. כדורי פנתה לערכאות משפטיות, אך הבוררת בהתאחדות לכדורגל פסקה לטובת המועדון. במועדון הכדורגל בית"ר ירושלים שמעו על המקרה ובשיתוף פעולה של השחקנים וההנהלה נאספו 34 אלף שקלים שיועברו אליה. 

הבוקר (חמישי) סיפרה השחקנית לליאן וילדאו ורן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת ב על ההתפתחות בהתרגשות גדולה: "זה מאוד הפתיע אותי, אני בקושי ישנה. כל האהבה מהאנשים שאני לא מכירה זה מחמם את הלב". היא המשיכה ואמרה כי "אני נלחמת על טיפת האנושיות, וזה מראה שהיא קיימת". 

האזינו לריאיון עם השוערת

כדורי סיפרה שלא ציפתה לעזרה, בטח לא בתקופת משבר כלכלי. ״ואהבת לרעך כמוך מקבל משמעות״, היא אמרה. על התרומות עצמם כדורי הבהירה כי היא לא תקבל את הכסף כמתנה. "אעשה מה שאפשר עבור המועדון שחימם לי את הלב".

מעבר למועדון בית"ר ירושלים, גם ארגון השחקנים הודיע כי החלטת הבוררת היא "לא ראויה ואינה אנושית". הארגון יערער על ההחלטה ובינתיים יסייע לספיר במימון הוצאותיה המשפטיות. יו״ר ארגון השחקנים והשחקניות, קארין סנדל: ״לאורך כל שנות הקריירה שלה ספיר ידועה כשחקנית שנתנה הכל עבור הקבוצות בהן היא שיחקה, מאכזב מאוד לראות שבעת שהיא חלתה במחלה הקשה והייתה זקוקה לתמיכה וחיבוק מהקבוצה, היא קיבלה סטירה מצלצלת ויחס לא אנושי מראשי הקבוצה. אנחנו כמובן עומדים מאחורי ספיר, ונילחם למענה על מנת שהצדק ייצא לאור״.