משטרה
צילום: דוברות המשטרה

"יצא מרכב וקילל את הבן שלי בן 12 - ואז הוציא תעודת שוטר"

אם לילד יוצא אתיופיה סיפרה לכאן רשת ב על תקרית בקריית חיים בו איים שוטר סמוי על בנה, בזמן שהם חיכו מחוץ למספרה • לדבריה השוטר קילל את בן ה-12 שברח למספרה • לאחר שדרשה הוא הציג תעודת שוטר וחזר לאוטו • הושטר השני דיבר עם הילד והתברר שמדובר בטעות בזיהוי
אוריה אלקיים
22 במאי 2020
13:31

אמא לילד בן 12 יוצא אתיופיה סיפרה היום (שישי) על תקרית שבה שוטר קילל ורצה להרביץ לבנה, ללא כל סיבה לטענתה. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמרה רינת מנגיסטו לליאת רגב כי שני שוטרים יצאו לעברם כשהם חיכו מחוץ למספרה. אחד מהם קרא לבנה שהחל לברוח. השוטר צעק לעברו וקילל אותו. השוטר השני דיבר עם הילד והבין שמדובר בטעות בזיהוי. לדבריה, "חשבתי שהם עבריינים חולי נפש".

בפוסט שכתבה בפייסבוק כתבה מנגיסטו: "אני מזועזעת לא יאמן, זה יכול לקרות לכל אחד. אתמול הלכתי עם ילדיי למספרה ליד ביתנו בקריית חיים. הגדול נכנס להסתפר וחיכיתי עם בן ה-12 מחוץ למספרה. לפתע נעצר לידנו רכב לבן ובו שני גברים בלבוש אזרחי. אחד מהגברים צעק לעברנו 'ילד ילד' נבהלנו מהצעקה. אחד מהגברים יצא מהאוטו בריצה לעבר בני וקילל אותו. נעמדתי ביניהם, כשאני מנסה להגן על בני שלא יפגע בו".

"צעקתי לאותו הגבר מי אתה?  מה אתה רוצה? הגבר התקרב אליי  וצעק עלי 'זוזי זוזי מפה'. הילד נכנס למספרה והם סגרו את הדלת. אחד השוטרים המשיך לצעוק ולדפוק. פרצתי בבכי ואמרתי: 'מי אתה שתצעק עליו ככה? זה ילד בן 12'. הגבר ענה שהוא שוטר והוציא תעודה. שפת הגוף שלו הייתה מאוד מאיימת", הוסיפה מנגיסטו.

בהמשך יצא השוטר השני מרכב וניסה להרגיע אותה. האם סיפרה שהיא שכנעה את הילדים לפתוח את הדלת. השוטר שאל אותם כמה פרטים ואחרי ששמע את התשובה הוא הסתובב והשניים נסעו. לדבריה, "חזרתי הביתה עם שני ילדי, כששלושתנו רועדים מפחד בוכים ומבוהלים . הבן שלי אומר שהוא מפחד לצאת לרחוב לא מפסיק לבכות פשוט עשו לילדים טראומה. נעשה לנו עוול כבד והכל בגלל טעות בזיהוי".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בפעילות סמויה של המשטרה באזור, נשאל הנער לשמו, אולם מסיבה לא ברורה נמלט והסתגר במבנה סמוך. על אף שקצין המשטרה ציין בפניו כי הוא עובד נוער ואף ביקש יחד עם אמו לצאת אליו, כדי להבהיר לו שהכל כשורה. מדובר בפעילות שגרתית וחוקית,  אותם מבצעים השוטרים בכל עת ומקום. עם זאת, בשל תחושותיו של הנער, פיקוד התחנה יזמינו בימים הקרובים לביקור ומפגש עם השוטרים, על מנת שיכיר את עבודת המשטרה, שנועדה לשמור על ביטחונו".

תגיות:
משטרה