רה"מ נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האש כלפי היועמ"ש לא תשנה - הרכבת יצאה לדרך

ביום ראשון יישב ראש ממשלה מכהן על ספסל הנאשמים בבית המשפט ובין העבירות שבהן מואשם נתניהו – החמורה ביותר בספר החוקים - שוחד. המשפט יחל על רקע ההתקפות על גורמי אכיפת החוק. נראה שלממשלת הפיוס הזו תהיה הרבה פרנסה. האם יהיה מי שירצה בפיוס? לא בטוח
ירון דקל | דעה
22 במאי 2020
17:35

ביום ראשון תיעשה פה היסטוריה - ולא במובן החיובי של המילה. לראשונה בתולדות המדינה יישב ראש ממשלה מכהן על ספסל הנאשמים בבית המשפט. אמנם כבר היה ראש ממשלה שנידון למאסר, אבל המשפט התנהל אחרי שהתפטר. ובין העבירות שבהן מואשם נתניהו – החמורה ביותר בספר החוקים, שוחד.


החקירה והדיונים בפרקליטות מתנהלים כבר שלוש שנים, אבל רגע האמת יגיע מחרתיים. מתחילת הדרך אמר נתניהו שלא יהיה כלום כי אין כלום. הוא תקף את המשטרה, והבטיח שמסקנות החקירה יוכיחו שצדק. לאחר מכן, כשהחקירה הסתיימה עם המלצות קשות, הכריז שברגע שזה יעבור לפרקליטות זה יתמוסס.

משם עבר התיק ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. ראש הממשלה, היה איתן בדעתו.  בשימוע הבטיח - הכל יקרוס. תוך כדי, ניסו מקורביו בכנסת להעביר חוקים שימנעו ממנו להגיע לבית המשפט. חסינות, חנינה, חוק צרפתי – שלפיו לא מעמידים לדין ראש ממשלה מכהן, פסקת התגברות על בג"ץ. המהלכים לא צלחו.

עכשיו האש שלו, של בנו ושל נאמניו מכוונת ליועץ המשפטי לממשלה. כי אם היועץ מושחת או עבריין, כל החלטותיו נגועות ופסולות. העניין הוא שהרכבת הזו יצאה מהתחנה ברחוב צלאח א דין בירושלים, לשכת היועץ המשפטי, והיא כבר חונה בבית המשפט המחוזי בירושלים. ביום ראשון, שלוש אחרי הצהריים, יחל המשפט על רקע ההתקפות על גורמי אכיפת החוק. נראה שלממשלת הפיוס הזו תהיה הרבה פרנסה. האם יהיה מי שירצה בפיוס? לא בטוח.