-
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

יו"ר ההסתדרות הרפואית לאדלשטיין: בצעו בדיקות יזומות לקורונה

פרופ' ציון חגי ביקש להנחות את הדרג המקצועי במשרד הבריאות להוביל בדיקות יזומות - לא רק בבתי ספר שבהם התגלו מקרי תחלואה, אלא במוסדות חינוכיים במקומות שונים בישראל. חגי ממליץ על הבדיקות כדי להגן על התלמידים ועל סביבתם
דקלה אהרן-שפרן
22 במאי 2020
18:34

יו"ר ההסתדרות הרפואית (הר"י), פרופסור ציון חגי, קורא לבצע בהקדם בדיקות יזומות ומדגמיות לזיהוי נגיף הקורונה במוקדים שונים ברחבי הארץ. חגי פנה היום (שישי) לשר הבריאות, יולי אדלשטיין, בבקשה להנחות את הדרג המקצועי במשרדו להוביל יחד עם קופות החולים בדיקות יזומות - לא רק בבתי ספר שבהם התגלו מקרי תחלואה, אלא במוסדות חינוכיים במקומות שונים בישראל.

חגי כתב לאדלשטיין כי בהמשך למספר מקרים של חולים מאומתים בקורונה שנתגלו בבתי ספר ברחובות ובערים נוספות, הוא ממליץ כי על בדיקות הן בקרב תלמידים והן בקרב צוותי ההוראה והגננות, וזאת כדי להגן עליהם ועל המעגלים השניים – בני משפחה וסביבה קרובה, בדגש על מבוגרים וקבוצות סיכון.

יו"ר ההסתדרות הרפואית הזהיר כי מפניות שהגיעו אליו ניכר שראשי הערים לא תודרכו בנוגע לדרכי ההתמודדות עם מקרים שמתגלים בבתי ספר, וחלקם נאלצו לפעול באופן פרטי. הוא הוסיף כי היעדר בדיקות יזומות ומסודרות עלול להביא לסגירה מוחלטת של מסגרות לימוד, ו"זו ודאי תוצאה לא רצויה – לא לילדים, לא להורים וגם לא למשק כולו".

חגי הבהיר כי "החזרה המבורכת" של המשק לשגרה חייבת להיעשות בצד מערך יעיל ואפקטיבי של בדיקות מדגמיות וכי בדיקות אלה יספקו לנו תמונת מצב טובה יותר באשר לשיעור התחלואה האמיתי כיום, ולא פחות חשוב – הן יספקו מודיעין חשוב לצורך התמודדות חכמה ומושכלת יותר במקרה של גל התפרצות שני בחודשי הסתיו.

תגיות:
קורונה