t
נתניהו, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפט נתניהו: צוותי הצילום צפויים לצאת לפני שרה"מ יתיישב

עו"ד מיכה פטמן צפוי להיות הסנגור שייכנס עם נתניהו לדיון, לאחר שנאסר על רה"מ להגיע עם שני סנגורים • מענה הנאשמים לכתב האישום צפוי להיות בכתב בעוד כמה שבועות • בפרקליטות חוששים לשלומם של אנשי התביעה ונערכים להגן עליהם
תמר אלמוג ומוטי גילת
23 במאי 2020
20:08

האם תימנע התמונה על ספסל הנאשמים? צוותי הצילום שיגיעו מחר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים לפתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, צפויים לצאת מהאולם לפני שראש הממשלה יתיישב. כך פורסם הערב בחדשות השבת בכאן 11.לאולם הדיונים יוכל להיכנס סנגור אחד בלבד מטעם נתניהו, לאחר קביעת בית המשפט בנושא, אמנם עד כה לא הודיעו סופית מי זה יהיה. הכיוון הוא עוה"ד מיכה פטמן, וייתכן שההגנה תבקש חילופים במהלך הדיון.

כפי שפורסם בכאן חדשות, הפרקליטות צפויה לבקש שהמשפט יתנהל כמה פעמים בשבוע, בעוד שהסנגורים יבקשו חודשים רבים להערכות, ויטענו כי חלק מחומר החקירה הגיע אליהם רק לאחרונה וכי הם לא יודעים אם הם אמורים לקבל חומר נוסף. כמו כן, סנגוריו של נתניהו צפויים לבקש כי תשובתו לאישומים תינתן רובה ככולה בכתב - וגם כן בעוד שבועות רבים, ואף חודשים.


בליכוד הוחרפה הערב הביקורת כלפי היועמ"ש ומערכת אכיפת החוק. שר החינוך גלנט כתב בטוויטר כי "הצביעות של התקשורת לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה שוב חוגגת. הרצון העז לראות את תמונת ראש הממשלה על ספסל הנאשמים גובר על הכל". גלנט הוסיף "איפה הייתה נחישות והתגייסות זו רק לפני מספר ימים, לגבי חשיפת שיחות מנדלבליט - אשכנזי?". 

גם חבר הכנסת קרעי תקף וכתב בטוויטר: "המפלגות החדשות - הפרקליטות, משרד היועמ"ש, המפכ"ל לשעבר והתקשורת, נכשלו במשימתם הראשונה, לדאוג לכך שנתניהו לא יגיע למשפט כראש ממשלה - הבסנו אותם בקרב הזה עכשיו, הם יעשו הכל כדי להשפיע על דעת הקהל ועל השופטים, לשקר, לאיים, להסית ולהשפיל. תפקידנו הוא להמשיך לעמוד על המשמר ולמנוע זאת". 

השרה מירי רגב צפויה להגיע לבית המשפט לתמוך בנתניהו. חוץ ממנה גם השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה והשר צחי הנגבי צפויים ללוות מחר את ראש הממשלה לפתיחת משפטו. לצידם צפויים להתייצב חברי כנסת נוספים מהליכוד, בהם קרעי, מאי גולן ואופיר כץ.

מנגד יו"ר יש עתיד חבר הכנסת יאיר לפיד כתב ברשתות החברתיות כי "אחד אחרי השני עלו שרי הליכוד ביממה האחרונה לשידור במטרה אחת - לאיים על השופטים ולהסית באמירות אלימות נגד רשויות החוק". לפיד קרא לנתניהו וגנץ: "זו חובתכם לצאת נגד זה ולהבהיר שלא תתנו לפגוע במנדלבליט או בבית המשפט".

בהשבוע בכאן 11 פורסם אמש כי גם בתביעה וגם בהגנה מביאים בחשבון כי כדי לזרז את פתיחת הדיונים, בתוך חודשים ספורים ייפתח המשפט הנוגע לתיק 1,000 – שבו מספר קטן של עדים. לאחר מכן צפויה להיות הפסקה קצרה לקראת תחילת המשפט בתיק 2,000 – תיק לא גדול שיימשך כמה שבועות. לאחריו תהיה הפסקה ארוכה יותר לקראת תיק 4,000.

על רקע הביקורת הרבה נגד צוות התביעה, נגד היועץ המשפטי לממשלה ונגד השופטים במשפט, בפרקליטות חוששים לשלומם וביטחונם של אנשי התביעה, ונערכים לשמירה על שלומם. לבית המשפט המחוזי צפויים להגיע מחר תומכי נתניהו כדי להפגין מחוץ לאולם, וגם שרת התחבורה מירי רגב תגיע למקום. עם זאת, ככל הנראה תיאסר עליה הכניסה לאולם הדיונים. בית המשפט נערך לעומסים כבדים והפגנות ליד בית המשפט בירושלים

ביום ראשון, החל מהשעה 14:00, נסקר בכאן חדשות את פתיחת משפט נתניהו במבצע שידורים מיוחד בכאן 11, כאן רשת ב' וכאן חדשות בדיגיטל. צוות המגישים, הפרשנים והכתבים יהיו פרוסים באולפני השטח המיוחדים בבית משפט המחוזי בבירה ובאולפנים המרכזיים שלנו כאן בירושלים.