נובל אנרג'י

נובל אנרג'י: הלפיד באסדת הגז לוויתן הופעל בשל התרעת שווא

החברה מסרה כי הפקת הגז הטבעי באסדה צפויה להתחדש בשעות הקרובות. משרד האנרגיה: הדלקת הלפיד הינה אמצעי בטיחות ומונעת זיהום אוויר. יו"ר איגוד ערים שרון כרמל אסיף איזק: "אנו רואים בחומרה את התקלות החוזרות ונשנות"
חן ביאר ומיכל וסרמן
23 במאי 2020
21:42
עודכן ב 23:35

חברת נובל אנרג'י מסרה הלילה (שבת) כי מבדיקה ראשונית עלה כי הלפיד באסדת הגז לווייתן הופעל הערב עקב התרעת שווא בגלאי הגז. עוד מסרה החברה כי הפקת הגז הטבעי באסדה צפויה להתחדש בשעות הקרובות. מוקדם יותר הערב דיווחו תושבים על פעילות מוגברת של הלפיד באסדה הממוקמת מול חוף דור. לדברי החברה, לאירוע לא צפויה השפעה סביבתית ביבשה ובחוף. הלפיד כבה, לאחר שדלק במשך כשעה.


ממשרד האנרגיה נמסר: "באסדת לוויתן בוצעה סגירת חירום של האסדה, והופעל הלפיד. הדלקת הלפיד הינה אמצעי בטיחות ומונעת זיהום אוויר. כאשר יהיה מידע מפורט יותר על סיבות התקלה, נודיע על כך". מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "לא נרשמות חריגות בערכי איכות אוויר בתחנות הניטור באזור החוף. המשרד בוחן את עמידת המתקן בתנאי החוק וההיתר, ויחליט על צעדיו בהקדם".

מאיגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל נמסר: "בשלב זה לא נרשמה כל חריגה בנתוני תחנות הניטור האוויר החופיות של האיגוד - המפקחות על הפליטות מאסדת לוויתן. אנו נוסיף לעקוב ולעדכן".

יו"ר איגוד ערים שרון כרמל אסיף איזק הוסיף: "אנו רואים בחומרה את התקלות החוזרות ונשנות באסדת לוויתן. אנו דורשים דיון דחוף של ועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת לגבי התקלות והסיבות להן, וכן לגבי פרסום כל התחקירים שבוצעו לאחר התקלות הקודמות - ועדיין לא הובאו לידיעת הציבור על אף פנייתנו ודרישתנו מהגורמים המוסמכים".