t
נתניהו ושרי הליכוד
צילום: תומר נויברג פלאש 90

מתקפה בליכוד לקראת פתיחת משפט נתניהו: "הצביעות חוגגת"

שרים וחברי כנסת במפלגתו של ראש הממשלה תקפו במהלך השבת את מנדלבליט ומערכת אכיפת החוק. חלקם הודיעו כי יגיעו לבית המשפט המחוזי מחר
זאב קם
23 במאי 2020
23:10

לקראת תחילת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, חברי כנסת ושרים בליכוד תקפו היום (שבת) את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, את מערכת אכיפת החוק ואת התקשורת. שר החינוך יואב גלנט אמר כי "באופן לא מפתיע הצביעות של התקשורת לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה שוב חוגגת. הרצון העז לראות את תמונת ראש הממשלה על ספסל הנאשמים גובר על הכל".

גלנט המשיך וכתב בטוויטר: "איפה הייתה נחישות והתגייסות זו רק לפני מספר ימים, לגבי חשיפת שיחות מנדלבליט-אשכנזי? שיחות אלו היו חלק ממהלך חמור ביותר כנגד הממשלה ושלטון החוק. היכן אבירי הצדק ומדוע מנסים להסיר זאת מסדר היום? בזמן שעושים לראש הממשלה משפט שדה בתקשורת ומשבשים הליכי חקירה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה מסרבים לחשוף לציבור את קלטות מנדלבליט. מה הם מסתירים? הגיעה השעה שהציבור ידע את האמת. עדיין לא מאוחר לעצור ולבחון את בעיית הסמכות המוסרית של מנדלבליט להוות את צד התביעה נגד ראש הממשלה תוך חשיפה מלאה של שיחותיו עם אשכנזי".

נוסף אליו גם חבר הכנסת שלמה קרעי התייחס למשפט וכתב כי "ההבדל הקטן בין ראש הממשלה למנדלבליט זה שאצל הראשון כל האמצעים כשרים לרדוף, ואצל השני בונים חומה של צווי איסור פרסום. מנדלבליט דאג לפטר ולקחת את הסמכויות של היחיד שיכול לבקר אותו, הוא הדליף ושיבש הליכי חקירה על פי הפרסומים ומניעיו מוסתרים מעין כל".

קרעי המשיך לתקוף וכתב: "המפלגות החדשות: הפרקליטות, משרד היועמ"ש, המפכ"ל לשעבר והתקשורת, נכשלו במשימתם הראשונה, לדאוג לכך שנתניהו לא יגיע למשפט כראש ממשלה - הבסנו אותם בקרב הזה עכשיו, הם יעשו הכל כדי להשפיע על דעת הקהל ועל השופטים, לשקר, לאיים, להסית ולהשפיל. תפקידנו הוא להמשיך לעמוד על המשמר ולמנוע זאת".

גם שרת התחבורה מירי רגב כתבה בפייסבוק כי "עם ישראל אוהב ומעריך את ראש הממשלה וזועק על העוול והרדיפה הבלתי פוסקת נגדו ונגד מה שהוא מייצג עבור רבים רבים בישראל". רגב הודיעה כי "מחר אגיע לבית המשפט כדי לחזק את ראש הממשלה ולתמוך בו, אהיה שם כדי לייצג את מיליוני האזרחים שמאמינים בחפותו".

נוסף לשרה מירי רגב, השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה והשר צחי הנגבי צפויים ללוות מחר את נתניהו לפתיחת משפטו. לצידם צפויים להתייצב חברי כנסת נוספים מהליכוד, בהם קרעי, אופיר כץ ומאי גולן. חברת הכנסת קטי שטרית הודיעה כי היא שוקלת את הגעתה.

מנגד כתב יושב ראש יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד: "‏אחד אחרי השני עלו שרי הליכוד ביממה האחרונה לשידור במטרה אחת: לאיים על השופטים ולהסית באמירות אלימות נגד רשויות החוק. זה נסיון ההפיכה היחיד שמתנהל פה. לפיד קרא לנתניהו וגנץ "זו חובתכם לצאת נגד זה ולהבהיר שלא תתנו לפגוע במנדלבליט או בבית המשפט".

הערב הפגינו מחוץ למעון ראש הממשלה אנשי מחאת "הדגלים השחורים". המשטרה צפויה לתגבר כוחות באזור בית המשפט מחר עקב מחאות צפויות של שני הצדדים.


החל מהשעה 14:00, נסקר בכאן חדשות את פתיחת משפט נתניהו במבצע שידורים מיוחד בכאן 11, כאן רשת ב' וכאן חדשות בדיגיטל. צוות המגישים, הפרשנים והכתבים יהיו פרוסים באולפני השטח המיוחדים בבית משפט המחוזי בבירה ובאולפנים המרכזיים שלנו כאן בירושלים.