הצעירה ששוחררה

הישראלית שנאסרה בפרו, הודיה מונסנגו, שוחררה מהכלא

מונסנגו נעצרה עם ישראלית נוספת לאחר שנתפסו עם 28 קילוגרמים של סמים מסוג קריסטל וקוקאין. היא שוחררה למעצר בית במדינה • אחותה של הודיה מונסנגו לכאן חדשות: "היא מתרגשת, אנחנו עובדים על בקשת חנינה"
ורד פלמן
24 במאי 2020
08:01
עודכן ב 08:25

הודיה מונסנגו, החשודה בהברחת 28 קילוגרמים של סמים מפרו, שוחררה אמש (שבת) למעצר בית אצל משפחה יהודית במדינה. התביעה בפרו ביקשה להאריך את מעצרה בבית הכלא ל-14 חודשים אבל בית המשפט כאמור שחרר אותה למעצר בית.

מונסנגו וסמדר זוהר, נעצרו בתנאים קשים בלימה שבפרו בחודש אוגוסט האחרון לאחר שנתפסו עם 28 קילוגרמים של סמים מסוג קריסטל וקוקאין. הן היו מלוות בשני ילדים, אחיינים של אחת מהן, שעל פי החשד שימשו כיסוי להברחה הזאת.

תהילה, אחותה של הודיה, אמרה לכאן חדשות: "כל כך משמח, דיברנו עם הודיה והיא מתרגשת, היא מרגישה ונשמעת בסדר גמור. אנחנו לא יודעים הרבה פרטים אבל מבחינתנו זה שלב קצוב שכן אנחנו עובדים על בקשת החנינה. יש לנו הוכחות שהיא לא אשמה".

בני משפחתה של מונסנגו טוענים שזוהר היא שפיתתה אותה לטוס לחו"ל, והבטיחה לה שתשלם את כל הוצאות הטיסה. זוהר גם לקחה איתה את שני אחייניה הקטנים והחשד הוא שהאחיינים היוו כיסוי להברחה. כפי שנחשף בכאן חדשות, קצינים בכירים בימ"ר מרכז טסו בעת האחרונה לפרו, נפגשו עם סמדר זוהר והיא מסרה להם שם של עבריין ישראלי שנגדו הוגש כתב אישום.

בתוך כך, בתחילת החודש הוגש כתב אישום נגד נשים ישראליות בגין הברחת קוקאין מפרו לישראל בשווי מיליוני שקלים, ביחד עם ילדיהן. כך התיר לפרסום שופט בית המשפט המחוזי בלוד עמי קובו, לבקשת תאגיד השידור הישראלי. פרטים רבים בפרשה עדיין נתונים תחת צו איסור פרסום. כתב האישום חושף שיטה של שימוש בילדים לצורכי הברחת קוקאין מפרו לישראל. 

תגיות:
פרו