נמל התעופה בן גוריון

המגעים לחידוש התיירות: גרמניה, אוסטריה ומונטנגרו הבאות בתור

נציגי הממשלה יערכו היום שיחה ראשונה עם נציגי ממשלת מונטנגרו ואוסטריה לאפשר את החזרת התעופה והטיסות של אזרחים בין שתי המדינות
עמיחי שטיין
25 במאי 2020
08:04

לאחר שקפריסין ויוון הודיעו שישראלים יוכלו להיכנס למדינתם ללא בידוד, נמשכים המגעים עם מדינות נוספות בעניין התיירות. הבוקר (שני) פורסם בתוכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת ב, כי המדינות שעל הפרק הן: מונטנגרו, אוסטריה וגרמניה. הנציגים הישראלים ממשרד החוץ, משרד התיירות ורשות שדות התעופה יערכו היום שיחה ראשונה עם נציגי מונטנגרו כדי שישראלים המגיעים למדינה לא יחוייבו בבידוד של שבועיים.

בנמל התעופה בן גוריון מסיירים הבוקר בכירי משרד הבריאות - בהם המשנה למנכ"ל פרופ איתמר גרוטו וראש שרותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי, המל"ל ושאר נציגי חמ"ל הקורונה כדי לבחון את היערכות רשות שדות התעופה לאפשרות של פתיחת השמיים, גם אם באופן חלקי. נציגי הרשות הציגו את ההצעה שלהם לתו כחול, במקום התו הסגול שנהוג בעסקים בארץ. מנהל נתב"ג, שמואל זכאי, ציין בסיום התדרוך כי "טיסות לקפריסין יחלו רק בסוף יוני-תחילת יולי. עשרות טיסות ביום יהיו רק במהלך יולי".


במקביל ראש חטיבת הכלכלה במשרד החוץ אילן פלוס צפוי לערוך היום שיחה ראשונה עם נציגים מטעם ממשלת אוסטריה לקראת האפשרות של חידוש קשרי תעופה ותיירות בין המדינות. השיחות עם הנציגים הגרמנים צפויות להתחיל בימים הקרובים.

ביום שישי קפריסין הודיעה כי החל מ־9 ביוני ישראלים יוכלו להיכנס למדינה ללא בידוד. עם זאת עד 19 ביוני כדי לטוס לקפריסין צריך יהיה להציג תוצאה שלילית לבדיקת קורונה שנערכה עד כ־72 שעות לפני ההמראה. החל מה־20 ביוני חובה זאת תבוטל. עם זאת, לפי שעה עדיין קיימת חובת בידוד של שבועיים למי שמגיע מקפריסין לישראל.