נתניהו וליברמן, ארכיון
צילום: הדס פרוש ויונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן תוקף: נתניהו מוכן לגרור את ישראל למלחמת אזרחים

יו"ר ישראל ביתנו על המתקפות נגד מנדלבליט: "נתניהו מינה את מנדלבליט, ופתאום הוא שמאל?". על דברי נתניהו לפני משפטו: "ההצגה - דבר מבהיל"
הבוקר הזה
26 במאי 2020
07:42

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף הבוקר (שלישי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע דבריו הקשים נגד מערכת אכיפת החוק ביום פתיחת משפטו ביום ראשון: "כל ההצגה - דבר מבהיל. נתניהו מוכן לגרור את ישראל למלחמת אזרחים".

בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר ליברמן כי "לא היה שום דבר בנאומו של נתניהו חוץ משיסוי והסתה. הוא אומר דבר אחד ועושה בדיוק ההפך. אני מאחל לנתניהו לצאת זכאי אבל מה שצורם זה שהוא משסה בעם, במקום לפעול לאחדות". על המתקפות נגד מנדבליט אמר ליברמן: "אין לראש הממשלה שום קשר לימין. הוא מינה את היועמ"ש ופתאום הוא שמאל?".

"מה שקורה זה ניסיון לסכל את רצון העם, ניסיון להפיל אותי ואת מחנה הימין", אמר שלשום ראש הממשלה נתניהו טרם תחילת משפטו, תוך הטחת האשמות במערכת המשפט. בדברים שנשא בתוך בית המשפט כששרים וחברי כנסת של הליכוד מקיפים אותו, דרש נתניהו לחשוף את המסמך ששלח משרד המשפטים למבקר המדינה לפני שלוש שנים ובו נקבע שלא נפל רבב בהחלטותיו בנושא המרכזי של כתב האישום. בנוסף תהה נתניהו האם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט להגיש נגדו כתב אישום בשל קלטות סודיות נגדו.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב בביטול לדברי נתניהו וכתב בהודעה שפורסמה מטעמו: "בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח היום משפטם של ארבעה נאשמים, בהם ראש הממשלה, בפרשות 1000, 2000 ו-4000. התביעה הכללית תנהל את ההליך בתיק זה כמו בכל תיק אחר - באופן מקצועי וענייני ובין כותלי בית המשפט בלבד". הדיון הבא במשפט ראש הממשלה נקבע ל-19 ביולי במעמד נציגי הנאשמים בלבד.