יואב זהבי

המגמה החדשה: ארבעה ימי עבודה, שלושה חופשה

אחרי שהמחקרים הוכיחו יעילות ועלייה בתפוקה, בניו זילנד עוברים לשבוע עבודה מקוצר • האם מדובר בשיטת פלא שתאזן בין קריירה לבין פנאי, או בשיטה שעלולה להביא לסיכון בריאותי?
יואב זהבי
27 במאי 2020
10:59

מה דעתכם על שבוע עבודה של ארבעה ימים? אני בטוח שכבר שמעתם על הסטרט־אפ המפתה הזה – עכשיו ניו זילנד רוצה להפוך אותו למציאות. ראש הממשלה ג'סינדה ארדרן לא סתם שלפה את הרעיון הזה, זה קשור כמובן לקורונה ולשיח העכשווי על שינוי שיטת העבודה. אבל עוד הרבה לפני הקורונה שבוע עבודה של ארבעה ימים יוחצ"ן כאיזושהי דרך פלאית לשפר את האיזון בין חיים לעבודה.

תיאורטית זה נשמע נהדר. יותר זמן עם המשפחה, יותר זמן לתחביבים, פחות הוצאות חשמל, אחזקה ומים למעסיק, ובעיקר – פחות זמן בפקקים. אבל האם זה עובד בפועל? יש כאלה שלא עמדו בפיתוי והחליטו לבדוק בעצמם. לדברי מנכ"ל של חברה שעוסקת בניהול נכסים, לוח זמנים צפוף יותר – שווה פרודוקטיביות גבוהה יותר.

בבריטניה, למשל, עובדים בממוצע 37 שעות בשבוע, כל עובד מייצר 54 דולר בשעה. בישראל תיקו – 41 שעות ו־41 דולר. בהולנד עובדים רק 29 שעות בשבוע. שם כל עובד מייצר לא פחות מ־68 דולר בשעה

בשנה שעברה מייקרוסופט יפן ערכה ניסוי וקיצרה את שבוע העבודה לארבעה ימים למשך חודש אחד. "אתגר הבחירה בחיים ועבודה" הם קראו לזה. התוצאות? התפוקה זינקה בכ־40%, הוצאות החשמל ירדו ב-23%.

שבוע עבודה חדש? לא כל כך מהר

בבריטניה, למשל, עובדים בממוצע 37 שעות בשבוע, כל עובד מייצר 54 דולר בשעה. בישראל תיקו – 41 שעות ו־41 דולר. בהולנד עובדים רק 29 שעות בשבוע. שם כל עובד מייצר לא פחות מ־68 דולר בשעה. בכלל, יש כאן מגמה מעניינת ודי ברורה – פחות שעות עבודה = יותר פרודוקטיביות. זה אומנם לא מוכיח קשר סיבתי אבל לא פלא שעוד ועוד פוליטקאים מעוניינים לקצר את שבוע העבודה.

לפי הממצאים שלהם קיצור שבוע העבודה בלי קיצור משמעותי של שעות העבודה – מגדילה ב־37% את הסיכון לבעיות בריאותיות


מצחיק? יכול להיות. בריא? לא בטוח בכלל. כדי לעמוד בלוח זמנים כזה צריך על פניו לעבוד יותר שעות במשך אותם ארבעה ימים. באוניברסיטת אוהיו חקרו את זה, ולפי הממצאים שלהם קיצור שבוע העבודה בלי קיצור משמעותי של שעות העבודה – מגדילה ב־37% את הסיכון לבעיות בריאותיות.

השאלה היא מה יהיה האפקט של יום חופש נוסף בכל שבוע? מזה המחקר התעלם. אז נגיד שארבעה ימי עבודה יחסכו כסף לחברות, ויאפשרו לנו לעסוק יותר בדברים שאנחנו אוהבים. זה מגניב, זה מהותי אבל זה לא הכל. יש כאן עוד משהו – יש כאלה שיספרו לכם שהמשהו הזה הוא הדבר הכי חשוב.

צריך להבין שמה שקורה כרגע הוא בעיקר קריאה של הממשלות למעסיקים, וכל עוד מדובר ביוזמות נקודתיות ולא ברפורמה כוללת, ברור שרוב העובדים שקוראים את הכותרות המשמחות האלה – לא ייזכו להנות מהן, בטח לא בקרוב.