פרופ' זאב רוטשטיין
צילום:פלאש 90

פרופ' רוטשטיין: אפשר לצמצם את הבידוד לחוזרים מחו"ל לארבעה ימים

מנכ"ל הדסה מתח ביקורת על מדיניות הממשלה, המתעלמת לדבריו מנתונים וכופה מדיניות כוללנית וטוען ששתי בדיקות קורונה למגיעים מחו"ל יכולות לצמצם את משך הבידוד. רוטשטיין סיפר כיצד מכשיר רפואי קריטי לחולי סרטן הושבת בבית החולים, כי טכנאים מגרמניה אינם מוכנים לבוא לארץ לתקנו, ולשהות פה בבידוד
כאן הלילה
27 במאי 2020
00:39

מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, מתח הלילה (שלישי) ביקורת על התנהלות הממשלה טען בריאיון לתוכנית "כאן הלילה" עם יעקב אייכלר כי בממשלה לא מתייחסת לנתונים ושניתן להחליף את הבידוד לחוזרים מחו"ל בשתי בדיקות קורונה ובידוד של ארבעה ימים בלבד. 

"בבדיקת המטוש אנחנו מגלים את המחלה כשיש עומס נגיפי מסוים, שמתחיל ביום הרביעי פחות או יותר. לכן אם עושים בדיקה בנחיתה, ועוד בדיקה לאחר ארבעה ימים בהם שהה החוזר מבידוד, ניתן להוציא את הבן אדם מהבידוד בצורה בטוחה שאיננו חולה", אמר רוטשטיין. 

מנכ"ל הדסה השמיע במספר מקרים בחודשים האחרונים ביקורת על התנהלות הרשויות, ועל אף ההקלות הרחבות בסגר הקורונה, עדיין טוען רוטשטיין שהממשלה לא מתפקדת כראוי. "מאיפה צמח המספר הנוראי הזה של מיליון חולים בקורונה, ממודל לא נכון, מנתונים לא נכונים", אמר. "אם היו מפעלים שיקול דעת ניתן היה להוריד את ההגבלות על החוזרים ממדינות שאין בהן בכלל תחלואה".

החיוב בבידוד של שבועיים, ללא הבחנה מאיזו מדינה הגיעה השב מחו"ל, יוצרת קשיים אף בהתנהלות בתי החולים, טען רוטשטיין. "אצלנו בהדסה התנתק הציקלוטרון, מכשיר שמייצר את החומרים הרדיו-אקטיביים לבדיקות סרטן, והטכנאים מגרמניה לא יכולים לבוא כי הם לא רוצים להתקע פה שבועיים בבידוד", סיפר בריאיון.