תיעוד רגע המעצר

מות העצור השחור: עימותים במיניאפוליס, מפגין נורה למוות

נשיא ארצות הברית אמר כי החקירה בעיצומה וצייץ: "הצדק ייעשה" • ראש עיריית מיניאפוליס אמר כי מאז האירוע שאלה אחת מטרידה אותו: מדוע השוטר שהרג את ג'ורג' פלויד אינו עצור בכלא? • מפגין נורה למוות על ידי בעל חנות שאותה ניסה לבזוז
מערכת כאן חדשות
28 במאי 2020
04:04
עודכן ב 08:52

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע היום (חמישי) כי הורה ל־FBI ולמשרד המשפטים לחקור את נסיבות מותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר במיניאפוליס שבמינסוטה. "החקירה של האירוע העצוב והטראגי בעיצומה", כתב בטוויטר. אחד המפגינים נורה הלילה למוות בידי בעל חנות במיניאפוליס שאותה הוא ניסה לבזוז.


גם הלילה נרשמו מחאות במספר מוקדים בארה"ב. בלוס אנג'לס תועדו מפגינים מנסים לחסום את דרכה של ניידת משטרה שהגיעה למקום. במיניאפוליס נרשמו עימותים קשים בין המפגינים לבין כוחות המשטרה, שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות.

הוא ציין כי לבו יוצא אל בני משפחתו של פלויד ואל חבריו וחתם את הציוץ במילים: "הצדק ייעשה". פלויד נעצר לפני שלושה ימים בחשד שהשתמש בשטר מזויף של 20 דולר לקניות בחנות־נוחות.

בסרטון שצילם עובר־אורח נראה האזרח כהה־העור שרוע אזוק על הכביש כששוטר לבן כורע מעליו, חונק אותו באמצעות רגלו ומתעלם מתחנוניו שאינו יכול לנשום. בעקבות הזעזוע והזעם ששטפו את ארצות־הברית מיהרה משטרת מיניאפוליס לפטר את השוטר, דרק צ'ובין, ושלושה שוטרים שהיו עמו. עם זה, הזעם לא שכך וראש עיריית מיניאפוליס, ג'ייקובּ פריי, אומר כי שאלה אחת בלבד מטרידה אותו מאז האירוע לפני שלושה ימים: מדוע השוטר שהרג את פלויד אינו עצור בכלא בהמתנה למשפטו.