אוניברסיטת תל אביב, ארכיון
צילום: פלאש 90

מיום ראשון: המוסדות האקדמיים ייפתחו מחדש

משרד הבריאות אישר את הפתיחה תחת שורת הגבלות. כמו כן, ניתן יהיה לקיים מבחנים פרונטליים. האוניברסיטאות: אנו לא ערוכים לפתיחה, הלימודים יימשכו במתכונת מקוונת
לירן כוג'הינוף
28 במאי 2020
16:00

הלימודים הפרונטליים במוסדות האקדמיים יוכלו להתקיים החל מיום ראשון הקרוב. כך הודיע היום (רביעי) משרד הבריאות. כמו כן יוכלו האוניברסיטאות לקיים מבחנים פרונטליים במוסדות. הפתיחה מתאפשרת על פי המתווה הבא: עד 50 משתתפים בכיתה, שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם ועטיית מסיכות.

בנוסף, הצו יאפשר להחזיר לפעילות בהיקף נרחב יותר גם את עבודת האולפנים ואת תנועות הנוער, מסגרות החינוך הבלתי פורמלי למעט קייטנות ומחנות נוער בשלב זה, וכן את מסגרות הישיבות הגבוהות, המדרשות והכוללים.

עם זאת, אוניברסיטת בן גוריון הודיעה כי היא תתקשה להתמודד עם ההגבלות וכי הלימודים יימשכו בשלב זה באופן מקוון. אוניברסיטת בר אילן מסרה כי לא תספיק להיערך לפתיחה עד יום ראשון והודעה מסודרת על פתיחת המוסד תימסר בהמשך. מהאוניברסיטה העברית נמסר כי מרבית השיעורים ימשיכו להתקיים לעת עתה באופן מקוון, ולצדם יתקיימו שיעורים מסויימים בקמפוס.

מאוניברסיטת תל אביב נמסר: "על פי הנחיות משרד הבריאות ובהתאם לצרכים של הקורסים השונים, האוניברסיטה תשלב בין למידה מקוונת ללמידה פרונטאלית. סטודנטים שהקורסים שלהם יחזרו להילמד בקמפוס יקבלו על כך הודעה מראש מהמרצים".