ראשי משרד הבריאות

מנכ"ל משרד הבריאות: "לפגוש את סבא וסבתא בזום"

ראשי משרד הבריאות קיימו תדרוך מיוחד בעקבות זינוק בתחלואה בקורונה. אחרי התדרוך, משרד הבריאות עדכן כי יותר ממאה בני אדם נדבקו היום בנגיף. מנכ"ל משרד הבריאות: הסיבה לזינוק בתחלואה היא אי שמירה על הכללים
מערכת כאן חדשות
29 במאי 2020
19:01
עודכן ב 19:31

ראשי משרד הבריאות קיימו הערב (שישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות זינוק בתחלואה בקורונה. לאחר התדרוך, משרד הבריאות עדכן כי יותר ממאה בני אדם נדבקו היום בנגיף. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר כי הסיבה לזינוק בתחלואה היא אי שמירה על הכללים, והדגיש כי יש להימנע ממפגש עם הסבים והסבתות. "אם לא נשמור על הכללים - המציאות תאלץ אותנו לנקוט צעדים", הבהיר המנכ"ל. 

ראש שירותי בריאות הציבור, סיגל סדצקי, התייחסה למוקדי ההתפרצות במוסדות החינוך ואמרה: "התנאים בבתי הספר לא מאפשרים שמירה על אי הדבקה בקורונה". סדצקי הוסיפה כי "התקווה שהווירוס לא מתפשט בחום - אינה נכונה".

בכאן חדשות פורסם הערב לראשונה כי לאור העלייה בתחלואה, פרופסור נמרוד מימון, האחראי על תוכנית "מגן אבות ואמהות" שוקל לבטל את החזרה לשגרת ביקורים בבתי האבות. החלטה סופית תתקבל מחר.

באיגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית הבהירו: "בצד הדריכות והזהירות המתחייבת, ההחלטות, כדוגמת סגירת בית ספר, חייבות להיות נקודתיות, על בסיס אפידמיולוגי ולא על בסיס גחמות ופחדים".