ארכיון

פלסטיני שנחשד כחמוש נורה למוות בירושלים

בהמשך התברר כי לא נשא אקדח וכי מדובר בצעיר בעל צרכים מיוחדים. מח"ש פתחה בחקירת האירוע
סולימאן מסוודה
29 במאי 2020
23:57
עודכן ב 09:39

שוטרים ירו הבוקר (שבת) למוות בפלסטיני חשוד שניסה להימלט מהם, בעיר העתיקה בירושלים. השוטרים המוצבים ליד שער האריות הבחינו באיש וחשדו כי הוא מחזיק באקדח. הם קראו לו לעצור והוא החל להימלט. במהלך המרדף נורה ונהרג. לאחר בדיקת המשטרה התברר כי החשוד, תושב מזרח ירושלים ובעל צרכים מיוחדים, לא היה חמוש. המחלקה לחקירות שוטרים חוקרת את האירוע.

אמש באירוע נוסף, רוכב קטנוע שהגיע למחסום המנהרות סמוך לירושלים פגע בלוחם משמר הגבול, שנפצע קל. הפצוע בן ה-22 פונה לבית החולים הדסה עין כרם עם חבלות בבטן ובחזה. לוחמי מג"ב ירו לעבר הרוכב, שסירב לעצור במחסום, פגע בלוחם ונמלט מהמקום. מחקירה ראשונית עולה שהקטנוע גנוב. הרוכב נעצר לאחר שהסגיר עצמו. ההערכה היא שמדובר באירוע פלילי. 

מוקדם יותר סיכלו לוחמי צה"ל פיגוע דריסה סמוך למעיין מאיר באזור חלמיש שבבנימין. הכוח ירה לעבר מחבל שהאיץ עם רכבו לעבר לוחם שהיה במקום. המחבל נורה ונהרג. אין נפעים ישראלים. ניסיון הפיגוע בא על רקע כמה פיגועים וניסיונות לבצע פיגועים שאירעו לאחרונה באזור יהודה ושומרון ובירושלים, לאחר שהרשות הפלסטינית הודיעה כי היא עוצרת את התיאום הביטחוני עם ישראל, כפי שנחשף בכאן חדשות.